slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

V PÁTEK DNE 29.6.2018 NEBUDOU SVAČINKY PRO ŠKOLÁKY

Rafty 7. třída

Náš výlet jsme začali ve Vyšším Brodě. Hned po nasednutí do raftu začaly zmatky a někteří dokonce spadli do vody. Cílem bylo dostat se do kempu Braná. I když cesta byla dlouhá a náročná, tak jsme to dokázali. Po příjezdu do kempu jsme byli šťastní, že si můžeme odpočinout, proto jsme si rychle vybrali chatky a převlékli jsme se z mokrého. Po krátkém odpočinku jsme usedli na verandu a začali hltat naše svačiny. Zbytek dne jsme strávili vtipkováním, povalováním a pozorováním paní Růžičkové, jak ,,blbne“ s lékařskou folií. Večery jsme strávili u ohně, kde jsme si jen tak povídali a Maty hrál na kytaru. Ve 12 večer jsme už všichni měli být ve svých chatkách, ale měli jsme možnost spát venku a užívat si pohled na hvězdy. V půl 10 ráno následujícího dne jsme nasedli na raft a vypluli do Českého Krumlova. Asi po 4 hodinách jsme dorazili do Krumlova, kde jsme si dali výbornou pizzu. Po vyčerpávající cestě jsme byli nesmírně šťastní, že si můžeme dojít na pořádné jídlo, ale obědová přestávka trvala jen chvíli, protože jsme museli odplout až do samotného cíle naší plavby, který byl U Trojice. Když jsme dopluli do cíle, byli jsme rádi, že jsme se neutopili a dodalo nám to odvahu i do 9. třídy, kde pojedeme na kánoích.

 

Zážitky z raftů

Můj kamarád Kuba cákal vodu po celém raftu. A tak jsem si řekl, že bych  ho shodil do vody. Tak jsem ze zádi raftu slezl až na příď. Kuba si mě všiml a zahákl si nohy do popruhu. I tak jsem se ho snažil shodit. ,,To vzdávám, Kubu neshodím“ říkám. Šel jsem zpátky po boku raftu na svoje místo. Toho využil pan učitel a schválně do mě drknul. ,,Ale to né!“ stihl jsem říct, když jsem ztratil rovnováhu. Věděl jsem, že skončím ve vodě, a tak jsem skočil. A to byl můj první pád do vody. 

Maty.Š

 Hráli jsme různé hry a jedna z nich byla, že jsme se měli postavit na raft a držet se za ruce. Skoro jsme to zvládli, kdyby Adam špatně nestoupl a nespadl do vody a sním i Jirka. Já jsem se tak smál, až jsem do vody spadl taky.

Maty.P

Ráno jsme v naší chatce měli zmatek, protože jsme hned věděli, že nepořádek, který jsme tam měli, nestihneme uklidit. Ale uklidnila nás výborná snídaně U Fíka. I když jsme si mysleli, že úklid nezvládneme, tak jsme všechno stihli.

Anet.H

                                                                                                          Sepsali žáci 7. Třídy.

Cyklovýlet 6. třídy

 

Dne 8. června naše 6. třída vyrazila na cyklovýlet. Byly dvě trasy: kratší s paní učitelkou a paní asistentkou – tam jich jelo dvacet – a delší s panem učitelem Vopátkem – tam nás jelo deset. Kratší jela na Lipno a delší na Hrdoňov, kde jsme mysleli, že pojedeme převozem. Čekali jsme tam tři čtvrtě hodiny, pak nám zavolali, že je převoz rozbitý. Takže super. Nic jiného nám nezbývalo, než jet zpátky do Frymburku, kde jsme konečně přejeli převozem a zadarmo! Děkujeme, pane Labaji! Parníkem jsme přejeli na Frýdavu a z Frýdavy jsme jeli až na Lipno. Moje sváča byly převážně mouchy – nedoporučuju jezdit s otevřenou pusou. No a když jsme dojeli na Lipno, tak jsme se tam sešli s druhou skupinou. Ti už tam byli jakou dobu. Pak jsme se tam koupali, jedli, skákali na trampolíně atd. Potom jsme z Lipna jeli společně do Frymburku. Tam jsme se rozloučili a šli jsme na pouť nebo domů. Bylo to nejlepší. Děkujeme.

Tina Šulcová

8. června 2018 nastal den, kdy jsme měli veliký výlet na kole. Jak vypadala cesta? Z Frymburku jsme jeli na převoz. Převoz nás vyhodil na Frýdavě. Tam to všechno začalo. Z Frýdavy jsme jeli do Přední Výtoně, kde jsme měli cca hodinovou přestávku u pláže. Bylo to super, jelikož jsme se mohli v klidu napít a najíst. Kluci se vyblbli ve vodě. Jak jsem už říkala, tak přibližně po hodinové přestávce jsme jeli na Lipno. Tam jsme byli na trampolínách, ve vodě, v restauraci na hranolkách, prostě pohoda. Po další velké přestávce jsme jeli zpátky do Frymburka. Jízdu jsme si podle mě všichni užili. Byl to super den!

Natálie Mészárosová

Památník koncentračního tábora Mauthausen

Dne  8.června jsme my, žáci deváté třídy, navštívili  koncentrační tábor Mauthausen .Tento koncentrační tábor byl zařazen do kategorie III. stupně,to znamenalo nejtvrdší vězeňské podmínky pro všechny,kteří se sem dostali.Celý koncentrační tábor jsme si mohli projít  bez dohledu pedagogů, abychom si vše mohli prožít sami. V mobilních telefonech jsme měli nainstalovanou aplikaci, která nás celým areálem provázela. Viděli jsme zde Park pomníků, který byl věnován jednotlivým státům a skupinám obětí, pověstné ,,schody smrti“ v kamenolomu a mnoho dalších míst, kde trpěli a umírali nevinní lidé. Velmi smutná byla návštěva Místnosti jmen, kde jsme nacházeli jména lidí z Československa, kteří bojovali proti fašismu. Zjistili jsme,že je velký rozdíl  číst o historii v učebnici a mít možnost vše vidět na vlastní oči.Pokud se lidé z historie chtějí opravdu poučit, neměli by se vyhýbat návštěvám ani takových míst jako je Mauthausen.

Jachtařský kroužek

Jachtařský trénink

V pondělí proběhl za krásného letního počasí druhý jachtařský
trénink s rekordní účastí osmnácti dětí. Děti se zdokonalují v
jachtařských dovednostech a těší se na další společné akce.

 Za trenérský tým, Jan Myslík

Provoz školní družiny

Do konce školního roku je družina v provozu pouze do 15.30 hodin, tel. číslo do družiny 776 410 096.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro 1.stupeň

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro první stupeň

I žáci prvního stupně poměřili své znalosti a konverzační dovednosti v anglickém jazyce. 
Ve středu 30. května 2018 se sešlo 18 odvážných žáků 4 a 5. třídy, aby se utkali ve školním kole olympiády v anglickém jazyce. První úkol byl poslechový a v druhém, po krátkém představení se, si každý vylosoval jedno téma, o kterém se snažil co nejvíce povědět. Dařilo se všem, všichni se snažili předvést co nejvíce ze svých znalostí. 

 

Výsledky školního kola1. místoJakub Červíček, 2. místo - Adam Figura, 3. místo - Jakub Václavík

 

Všem žákům děkujeme za přípravu a účast a přejeme hodně radosti a úspěchu s angličtinou! 

 

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Milí rodiče,

přeji Vám hezké blížící se léto a posílám seznam pomůcek, které budou Vaše děti potřebovat při vstupu do 1. třídy.

Markéta Moravcová

Akce plánované na červen

28.5.-1.6. – výukový seminář My a svět Hořice – 8.třída

1.6. – Dětský den – kuchař ve školní kuchyni

1.6. – Cyklistický kurz – 6.třída – příprava

4.6. – Cvičíme pro radost – 1. a 2.třída

5.6. – Cvičíme pro radost – 3. a 4.třída

8.6. – Cyklistický kurz - 6.třída

8.6. – Památník Mauthausen – exkurze 9.třídy

8.6. – vystoupení žáků  ZŠ a MŠ na Frymburských slavnostech

11.6.-15.6. – výukový seminář My a naše práva 3.třída – Hořice

15.6. – klasifikační porada – od 14.00

18.6. – 20.6. – Expedice Robinson – 4.třída

18.6.-19.6. – sjíždění Vltavy na raftech – 7.třída

19.6.-20.6.  – výukový seminář Klíč – 5.třída

19.6. – Výlet pro předškoláky – MŠ

21.6.-23.6. – sjíždění Vltavy na raftech – 9.třída

21.6.– MŠ – rozloučení s předškoláky – zahradní slavnost

26.6. – Školní akademie – dopoledne – generální zkouška,

 od 16.30 – pro veřejnost

27.6. – Celoškolní fotbalový turnaj

29.6. – Vysvědčení – ukončení školního roku

Dračí lodě

Dračí lodě

Dne 18. května jsme celá třída vyrazili na závody dračích lodí. I když jsme byli poslední, tak jsme si závod moc užili. Program začal v 9 hodin. Mohli jsme si vyzkoušet pádlovat, ale nezbylo na nás místo. Proto jsme museli rovnou na závod. První jízda nedopadla dobře. Jeli jsme moc rychle a nestačili pádlovat, proto jsme byli poslední. Stejně se nám dařilo i v dalších kolech, ale optimismus jsme neztráceli. Naše škola ale nějaké medaile stejně přivezla. Závodila totiž i druhá loď, kde byli sedmáci a pár šesťáků. Ti získali třetí místo, což je skvělé. A jelikož máme skvělou paní učitelku, udělala nám šesťákům ve čtvrtek menší oslavu s dortem a bábovkou! Dračí lodě jsme si tedy moc užili a já bych klidně jela znovu.

Ema Mičanová

V pátek jsme měli dračí lodě. Velice jsem si to užila. Šestka měla dvě posádky, ale druhá posádka byla i se sedmičkou. Jeli jsme tři závody. Týmů bylo 11 v mladší skupině a dohromady s velkou 18. Celý den byl plný energie, zábavy a radosti. Všechny nás to bavilo a určitě bychom si to chtěli zopakovat. Měli tam dobré hranolky, velice doporučuji. A taky řízek. I když 6. třída byla jedenáctá, užila si to. Šestá a sedmá byla třetí. Děkujeme za skvělý pátek.

Jana Staňková

 

Stránky

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Návštěvnost stránek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer