slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

PROJEKT EDISON

 

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Přínos projektu

  • Prestiž a zviditelnění se mezi ostatními školami
  • Atraktivita pro nové studenty
  • Kontakt se zahraničím
  • Motivace žáků a studentů k dodatečné aktivitě
  • Mezikulturní gramotnost
  • Srovnání různých zemí s ČR (historie, ekonomika, kultura, zvyky, každodenní rutina aj.)
  • Motivace ke zlepšení se v angličtině
  • Seznámení se jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak projekt probíhá

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Global HOST – Přiveďte svět do svého domova

Podpůrným projektem EDISONu je projekt zvaný Global HOST, díky kterému mohou rodiny a studenti ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. Kromě toho si pročvicit angličtinu zdarma, získat přátelé a stát se ambasadorem české kultury. Je potom na dané základní/střední škole, kde projekt EDISON probíhá, jestli se rozhodne pomoct zařídit ubytování v hostitelských rodinách a nebo ne.

Další informace o tomto projektu, který zajišťuje organizace AIESEC, můžete nalézt na webové stránce http://aiesec.cz/pro-skoly/

Obrázek: 
Tags: 

Republikové finále OVOV 2018 - Brno

Jindřiška Nešvarová se nominovala na body z jihočeského kraje do Republikového finále (RF) Olympijského Víceboje Odznaku Všestrannosti v Brně. Tuto náročnou disciplínu OVOV, kterou děti naší školy plní v průběhu roku, organizátoři naplánovali pouze na dva dny. Jindřiška měla v průběhu celého roku nejen atletickou přípravu a tak bylo výzvou vydržet i přes dva měsíce prázdnin. Žel týden před samotnou soutěží spadla z koně a dávala se do kupy po otřesu mozku. Přesto byla Jindřiška motivovaná a na soutěž jsme ve středu 5. 9. odjeli.

Po příjezdu jsme se ubytovali na kolejích Masarykovy univerzity. Do samotného zahájení jsme měli pár hodin k dobru, takže jsme si udělali výlet na brněnskou přehradu, kde jsme na venkovním workoutovém hřišti připravili svaly a na šlapadle potrénovali kardio. Večeře byla společná v menze a poté následoval přesun na 2km vzdálené sportoviště Vysoké školy technické v Brně. Probíhal zde nácvik slavnostního nástupu, kdy každý žák patřil dle barvy do určitého olympijského kruhy. Stejně tak i já, jako učitel, jsem byl rozlišen tričkem a tvořili jsme i s dalšími učiteli číslovku 2018.

Následující den po snídani nás čekal první náročný den soutěže. Zahájení bylo v 9 hodin a samotná soutěž končila kolem 16 hodiny odpoledne. Čekaly nás následující disciplíny: Shyby, švihadlo, 60m, Dálka, Medicinbal. Jindřiška si vedla velmi dobře a již po prvním dnu bojovala o 5. místo. Mě se v těžké konkurenci dalších 20 učitelů moc nedařilo, léto bez přípravy bylo znát. Přesto jsem u některých disciplín překonal svůj osobní rekord, o což jde v této soutěži v první řadě. Neobjevilo se zde žádné neférové chování, naopak se většina soutěžících navzájem podporovala a hecovala, jako to bývá např. na závodech Strongmanů (zdravím bratra Františka Brejchu). Každý se tu snaží překonat své výkony a třešničkou je, pokud dokáže překonat i své vrstevníky.

Druhý den už byl start náročnější, protože už byl problém vstát pouze z postele. Důležité bylo tedy řádně rozcvičení a prohřátí svalů. Jindřiška i po čtvrté disciplíně bojovala o 5. místo, avšak vyčerpání, únava a poslední disciplína 1000m po trojskoku, klikách, leh-sedech a míčku, byla tou nejtěžší zkouškou ze všech. Přesto se Jindřiška udržela v polovině závodníků a brala celkovou 10. pozici z 34. závodnic v kategorii 2007.

Mě se povedlo předehnat jednoho učitele, když jsem zabojoval na driblinku, přesto mám tento školní rok plán jasný: zvýšit svou výkonnost v OVOV!

Jindřiška nakonec brala Diamantový odznak za splnění diciplín ve své věkové kategorii, kdy hranici překonala o 1000 bodů. Mám pocit, že to bylo těch 1000 bodů, co mi chybělo k získání odznaku :-D. Jindřiška přes 6700 bodů a já 6450b.

Jsem velmi rád, že jsme se této soutěže zúčastnili a děkujeme za podporu ZŠ a MŠ Frymburk a taktéž rodičům Jindřišky.

Přeje další úspěchy a doufáme, že příští rok se nám nominuje závodníků více.

Mgr. Jan Vopátek

 

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-slavnostni-zaha...

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-1-zavodni-den

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-exhibice-olympi...

Obrázek: 

Autobusová doprava směr Černá v Pošumaví

Každé úterý v 14.30 hodin jede autobus od školy směr Černá v Pošumaví zajištěný p. Boháčem.

Tento autobus využíjí žáci z Černé v Poš., kteří mají vyučování do 14.10 hodin.

Obrázek: 

Akce plánované na září

3.9. – Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

5.9. Tvorba třídních pravidel – 3.tř. (projektový den)

5.9.-7.9. – Sportujeme s pohádkou – 2.tř. (projektové dny)

5.9.-8.9. – Republikové finále OVOV Brno

10.9. – Aktivní naslouchání – 5.tř. (projektový den)

10.9.-14.9. – Z pohádky do pohádky – 1.tř. (projektové dny)

17.9. - 21.9. – Pokračujeme spolu - 6.tř.  (výukový seminář)

 20.9.-21.9. – Noc ve škole – 4.tř.   (projektový den)

24.9.-27.9. – Projekt Edison -  3.-9.třída

Obrázek: 

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Návštěvnost stránek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer