slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Okresní kolo ve florbalu v Kaplici - chlapci 6. a 7. třídy

Dne 4. 12. se v Kaplici konalo okresní kolo ve florbalu, kam se naši chlapci nominovali z Českého Krumlova. Převáděli neuvěřitelné výkony a sehranost, jen ovladatelnost florbalky občas vázla, a mohli jsme některé zápasy rozhodnout dříve. Přesto chci také vyzdvihnout práci gólmana, který měl štěstí a využil pěkné zákroky proti jistým gólům a podržel tak naše kluky v remíze či ve vedení. Získali jsme z turnaji druhé místo s rozdílem dvou bodů, kdy jsme přesto s vítězem turnaje remizovali. Zaslouženě si tak kluci odvezli divokou kartu a budou startovat na krajském kole v Kaplici dne 15. 1.

Kemp učitelů Sazka olympijského víceboje

Ve dnech 29. 11. - 1. 12. se na Lipensku konal Kemp pro učitele zapojených do Sazka olympijského víceboje. Naše škola hostila v sobotu dvě aktivity - ve velké tělocvičně Minivolejbal a leh-sedy z Olympijského odznaku s Jiřím Popelkou, kde mu asistovala česká olympionička Šárka Kašpárková a další lidé z organizačního týmu. Nahoře v baletním sále se organizátoři věnovali novinkám dvou disciplín z Olympijského odznaku (trojskok a kliky). V Lipenské loděnici probíhaly disciplíny s českým olympionikem Václavem Chalupou, kdy si učitelé vyzkoušeli závod ve veslování na trenažerech.

Florbalový turnaj - okrskové kolo - chlapci 8. a 9. třídy

Dne 27. 11. se v Českém Krumlově utkalo také naše družstvo z vybraných chlapců 8. a 9. třídy. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 škol. V naší skupině se borcům celkem dařilo a obsadili tak 3. místo ze 6. týmů, ovšem v celkovém výsledku jsme získaným počtem bodů obsadili místo 7. z 11.

Nicméně klukům patří velký dík. Na hru se soustředili a i proti těžším protihráčům udrželi skóre s malým brankovým rozdílem.

Výsledky voleb do školské rady

Dne  29.11.2019 proběhly volby do školské rady – zástupci rodičů.

K volbám se dostavilo 26 oprávněných voličů  a bylo odevzdáno 26 platných hlasovacích lístků.

Do školské rady byly zvoleny: Lenka Černá (13 hlasů) a Marta Slípková (10 hlasů).

Gratulujeme a těšíme se na budoucí spolupráci!

Slavnostní rozsvícení stromečku a vánoční jarmark 2019

Spaní ve škole - 8. třída

28. listopadu jsme my, 8. třída, spali ve škole. Bylo nás šestnáct z třiceti. V pět jsme měli sraz ve škole. Hodili jsme si věci do třídy a šli jsme koupit suroviny na večeři a snídani. Když jsme všechno nakoupili, šli jsme do kuchyňky vařit: perník na snídani, těstovinový salát na večeři a zelňáky na jarmark. Po večeři jsme šli hrát na schovávanou po celé škole v overalech. Když paní učitelka zavelela, šli jsme si vyčistit zuby a lehnout. Pustili jsme si film MEGAMYSL. Pár jedinců nebylo unavených, třeba jako já, a proto paní učitelka četla pohádku.

Víkendový kroužek florbalu

Dne 17.11.2019 dvě frymburská florbalová mužstva vyrazila do Netolic na sváteční turnaj. První začali elevové (4. a 5. třida) ve složení : v bráně Milan Nedoma a v poli Vojta Nekola,Viktor Pyszko, Marek Šulc a nakonec nejmenší Dan Králík (1. třida). Ze základní skupiny naši začátečníci postoupili z druhého místa do semifinále,  kde už  nestačili na Malonty. Utkali o 3. místo s Netolicemi, kde sice prohráli,ale  až na nájezdy. Nakonec z toho bylo krásné 4. misto.

Akce plánované na prosinec

4.12. – Florbal – 6.-7.tř. – okresní kolo Kaplice

5.12.– Mikuláš, čerti a andělé v MŠ a ZŠ

11.12. – Den řemesel Český Krumlov

12.12. – Otevřená dílna čtení – 4.třída

16.12. – Olympiáda z dějepisu - školní kolo

16.12. – Vystoupení ve Wellness Hotelu – MŠ, Frymballet, ŠD

17.12. – Vánoční besídka MŠ

17.12. – Vánoční koncert hudební školy – od 17.00

18.12. – Exkurze do Lince, 8.,9.třída

19.12. –Vánoční besídka MŠ

19.12. – Vánoční posezení zaměstnanců ZŠ a MŠ – od 17.00

Florbalový turnaj v Českém Krumlově-chlapci 6. a 7. třída

Dnes jsme odjeli ranním autobusem do Krumlova, občerstvili se párkem v rohlíku a vrhli se do turnaje ve florbalu s vybranými šesťáky a sedmáky. První zápasy byly spíše rozehrou. Vždy jsme jako první vstřelili branku, ale vzápětí jednu či dvě jsme inkasovali zpět. Ve druhé části se však chlapci sehráli a začali vítězit. Bylo z toho celkové druhé místo z osmi škol v okrsku Krumlova. Následovala procházka do zámecké zahrady, medvědi, občerstvení a cesta domů.

Postoupili jsme tímto do okresního kola, které se odehraje příští týden.

PČ a PvP Vaření říjen+ listopad