slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Inzerce - volná pracovní místa - pedagog

ZŠ a MŠ Frymburk přijme od září 2020 učitele/učitelku 2. stupně,

nejlépe aprobace matematika a učitele/učitelku 2. stupně aprobace český jazyk.

Svůj životopis zasílejte na e-mail minarikova@zsfrymburk.cz,

informace na tel. č. 380 735 137.

Létající pizza aneb třeťáci spali ve škole

"29. ledna jsem se zúčastnil se svými spolužáky spaní ve škole. Od začátku týdne jsme plnili úkoly a sbírali hvězdy. Za ty jsme získávali kusy souhvězdí. Ve středu jsme měli mít celou hvězdnou mapu. Večer na chodbě svítila souhvězdí a my jsme podle nich měli jít. Taky jsme u nich sbírali lístečky. Z těch jsme složili heslo ke kuchyňce. A potom přiletěla oknem pizza."

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

I tenhle rok žáci druhého stupně poměřili své znalosti a konverzační dovednosti v anglickém jazyce.

V pondělí 3. února 2020 se sešlo 6 odvážných žáků 8. a 9. třídy, aby se utkali ve školním kole olympiády v anglickém jazyce. První úkol byl poslechový, druhý gramatický test a v poslední části po krátkém představení se, si každý vylosoval jedno téma, o kterém se snažil co nejvíce povědět. Dařilo se všem, všichni se snažili předvést co nejvíce ze svých znalostí.

KYBERKRIMINALITA - workshop pro rodiče

Poznej aktuální trendy a současné hrozby v kyberprostoru, ve kterém se pohybují vaše děti.

Workshop se koná dne 27.2.2020 od 16.00 hodin v budově základní školy (8.třída).

Je určen pro rodiče a ostatní zájemce z řad veřejnosti.

Vstup zdarma.

Akce plánované na únor

3.2. – Olympiáda z anglického jazyka – 8.a 9.třída

5.2. – NANEČISTO – pro předškoláky a jejich rodiče

6.2. – Olympiáda z anglického jazyka – 6.a7.třída

10.2.-14.2. – Jarní prázdniny

19.2. – NANEČISTO – pro předškoláky a jejich rodiče

20.2. – Svět robotiky – školení pro pedagogy (I.stupeň, ZŠ Lipno, Černá v Pošumaví)

20.2. – Masopust v mateřské školce

24.2. – Divadlo Český Krumlov – MŠ

26.2. – NANEČISTO – pro předškoláky a jejich rodiče

Besedy se spisovatelem Jiřím W. Procházkou

Ve čtvrtek 23. ledna proběhly dvě besedy s panem Jiřím Walkerem Procházkou. Nejdříve pan spisovatel zamířil do 8. třídy, kde se zabýval komiksem od jeho historie až po současnou tvorbu. Osmáci si i sami vyzkoušeli namalovat vlastní komiksovou postavičku. Druhá beseda byla věnována fantastické literatuře a odehrála se v 7. třídě. Sedmáci se dozvěděli o zásadních fantasy dílech, která ovlivnila fantastickou literaturu dnešní doby. Žáky pan spisovatel upoutal, jak je znát i ze zpětné vazby Terezy Fr. z 8. tř.:

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE A DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA 2020

V lednu 2020 se konala okresní kola vědomostních soutěží, v nichž měla naše škola své zástupce.

V DDM v Českém Krumlově se 16. ledna 2020 konala Olympiáda dějepisná, téma bylo zaměřeno na období let 1880 – 1920. Z 21 soutěžících se Jakub Tomka umístil na 7. místě a Matyáš Šilhan na místě 14. Oběma deváťákům děkuji za přípravu a reprezentaci školy.

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou ve 4. třídě

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 se 4. třída zúčastnila besedy s dětskou spisovatelkou Klárou Smolíkovou (Vynálezce Alva, Pozor, v knihovně je kocour, Knihožrouti). V detektivní čtenářské dílně s vyšetřovateli Arturem a Bárou si žáci vyzkoušeli pátrat po podezřelých osobách podle obrázků nebo zjistili, jaké dovednosti potřebují detektivové k vyřešení případu. Nakonec si vyzkoušeli napsat i detektivní zápletku.

Beseda byla velmi zajímavá a poutavá a všichni jsme si to moc užili :-)

Kroužek Věda nás baví

Od 3.února znovu otevíráme kroužek Věda nás baví. Lekce budou probíhat vždy v pondělí od 14:00 do 15:00.

Cena za 10 lekcí: 922,-Kč

Přihlašování i platba probíhá přes internet.

Více informací najdete zde: https://www.vedanasbavi.cz/krouzky-pro-deti

Těším se na Vás,
Veronika Nová

Krajské finále ve florbalu - vybraní chlapci 6. + 7. třída

Ve středu 15. 1. se náš tým utkal v krajském finále ve florbalu. Po vánočních prázdninách a lyžařském výcviku se kluci odhodlali ukázat, co v nich je a zda budou reprezentovat Jihočeský kraj v bitvě o republikové finále. Každý zápas začal vstřelením gólu do soupeřovy brány. Vzápětí však soupeř vyrovnával. První zápas proti třeboňské základní škole byl velmi vyrovnaný a my jsme tak odcházeli s remízou 1:1. Druhý zápas se nám vydařil a proti českobudějovickému týmu jsme vyhráli 4:2. Kluci se tak pomalu stávali jedněmi z favoritů turnaje.