slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Lipno Dragon boat race 2019 - Sobota 18.5.2019

Smíšené družstvo dračí lodi sestavené z šesté, sedmé, osmé a deváté třídy nejen naší školy, se zúčastnilo sobotního závodu v kategorii MIX.

Zdenka M., Maty P., Justýna B. a Ben D. jako hlavní organizátoři týmu "Nejkulaťoulinkatější popokatepetlové" vyburcovali družstvo k maximálnímu výkonu. Nejen na vodní hladině, ale také sestavit a dohodnout se s dalšími 16 lidmi, bylo obrovským úsilím a já smekám, jak se toho zhostili.

Název nezamotal jazyk jen moderátorovi, který vyslovování názvu přijal jako celodenní výzvu.

Krajské kolo OVOV v Táboře

Ve středu 15.5.2019  jsem vyrazil reprezentovat naší školu na krajskou olympiádu do Tábora.  Na stadion Míru jsem přijel v 8:00, provedl registraci a čekal na první disciplínu.  Tou byl běh na 60m, který jsem zaběhl v čase 8,57 sekund . Hned po skončení běhu na 60m se konal skok do dálky.  Během dne jsem dál pokračoval v běhu na 1000m, shybech, leh-sedech a hodem míčkem. Některé disciplíny se mi povedly  v mém limitu, u některých jsem limit nenaplnil. Mohlo to být lepší. Počasí moc nepřálo, byla zima a celý den poprchávalo.

Výsledkové zlepšení malých florbalistů, 17. květen 2019

Měsíc uběhl jako voda a naši malí florbalisté opět vyrazili do „Budějic“. Opět děkujeme za odvoz a podporu všem rodičům i dědečkovi. Tentokráte naši žáci a žákyně utvořili dva týmy a poměřili své síly jak na hřišti s malými brankami, tak na hřišti s brankařem. Vzhledem k vytíženosti našich dvou týmů je na místě poděkovat pánům Nedomovi a Šulcovi za koučink kluků (Míla, Vojta, Kuba, Vítek, Mára, Viktor), kteří hráli v turnaji s brankařem a chvíli to vypadalo, že by mohli dosáhnout i na vítězství v celém turnaji, nicméně dvakrát podlehli, a tudíž obsadili pomyslné třetí místo.

EXKURZE DO JIHOSTROJE VELEŠÍN

Volitelné předměty na školní rok 2019-20

Vážení rodiče,

v přiloženém dokumentu najdete popis náplně jednotlivých volitelných předmětů.

Každý žák/yně budoucí 7.a 8.třídy si vybírá 3 předměty a žák/yně budoucí 9.třídy 1 předmět. Tím, že si Vaše dítě předmět vybere a Vy jeho volbu svým podpisem potvrdíte,  stává se tento předmět pro nej povinným a bude ho mít zařazen v rozvrhu. (Není to kroužek.) Termín pro odevzdání je do pondělí 27.5.2019.

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka školy

Barevný týden

Barevný týden začal letos s předstihem "Dnem naruby"

Jaro opět oslavíme barevným týdnem.Letos jsme vybrali barvy tak, aby je mohlo doma najít co nejvíce z nás. Pro inspiraci první fotografie z dnešního dne, kdy se děvčata vcítila do kůže chlapců, kapitánů, kníratých gentlemanů a chlapci zase přišli jako dámy, slečny, pubeťačky, nebo holky s růžovou školní taškou a nalakovanými nehty. Evidentně si to leckteří velice užili! A i někteří zaměstnanci školy nás v novém nápadu podpořili.

Akce plánované na květen

6.5. – Den Země – náhradní termín – od 10 hodin

7.5. – Focení– 1.-9.třída

11.5. – Májové kolo

10.5. – Den Naruby

13.5.-17.5. – Barevný týden ZŠ a MŠ

13.5. – Návštěva školy v Röhrnbachu - vyučující

13.5.-15.5. – Zápis do MŠ – 14 – 16 hodin

16.5. – Soutěž Mladých zdravotníků Český Krumlov

17.5. – Dračí lodě – 6.třída – Lipno nad Vltavou

17.5. – Exkurze – Jihostroj Velešín

27.5.-31.5. – Plavecký kurz – 2.a 3.třída – Lipno

29.5. – Atletická olympiáda – II.stupeň

Volné pracovní místo - pedagog

ZŠ a MŠ Frymburk přijme od září 2019 učitele/učitelku 2. stupně,

nejlépe aprobace matematika.

Svůj životopis zasílejte na e-mail minarikova@zsfrymburk.cz,

informace na tel. č. 380 735 137.