slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

POZOR - DOPRAVA ČERNÁ V POŠUMAVÍ

Z technických důvodu nebude zítra 13.11.2018 zajištěna

odpolední doprava do Černé v Pošumaví.

Halloween ve 3.třídě

Letošní rok nás na Halloweenu bavilo úplně všechno. Ráno jsme se sešli v maskách v klubu a pak už jsme se vydali na strašidelnou stezku odvahy, kterou si letos u nás ve třídě vyzkoušeli i naši noví prvňáčci a my jsme je na jejich první cestě mohli doprovázet. Na elipse jsme si povídali o tom, proč se slaví Halloween a dozvěděli jsme se, že jeho historie sahá až k samotným Keltům, kteří kdysi žili i u nás v Čechách. V baletním sále jsme si zahráli strašidelné hry a nejvíc nás bavilo chytání obrova oka a strašidelné štronzo a anglickými písničkami.

Tags:

Akce plánované na listopad

5.11. – Laboratoř na kolečkách – 1. a 3.třída

6.11. – Laboratoř na kolečkách - 2.třída a 5.třída

7.11. – Laboratoř na kolečkách – 4.třída

8.-10.11. – Setkání týmů čtenářských škol

13.11. – Vánoční fotografování s Adélou – MŠ

12.11. – pedagogická rada k I. čtvrtletí

19.11. – 23.11. – rodičovské schůzky ve třech

22.11. – Plstění – 1. a 2.třída

23.11. – Plstění – 3. a 4.třída

27.11. – Pohádka O Palečkovi – MŠ

30.11. – Adventní jarmark a rozsvícení vánočního stromu

Inzerát - učitel/ka 1. stupeň

ZŠ a MŠ Frymburk přijme od února 2019 učitele/učitelku 1. stupně,

zástup za MD. Základy Montessori pedagogiky výhodou.

Svůj životopis zasílejte na e-mail minarikova@zsfrymburk.cz

nebo bližší informace na tel. č. 380735137.

Výukový seminář "Zvládneme to spolu" - 9.třída

V pondělí 15.10. jsme brzy ráno vyrazili na náš poslední seminář s názvem "Zvládneme to spolu". Naším cílem bylo rekreační středisko Olšina v bývalém vojenském prostoru. Všichni jsme se těšili na tamní prostředí a 2 dny příjemných aktivit.

První sraz byl na autobusové zastávce ve Frymburku v 7:10. Sešlo se nás zhruba 10 a 2 naši vedoucí (pan učitel Kakaš, a paní učitelka Frantálová). Autobusem jsem pokračovali do Hůrky na Šumavě (kde na nás čekal zbytek spolužáků) odkud jsme pěšky, krásnou procházkou, došli až k místu pobytu.

Florbalový turnaj žáků 1. stupně v Kaplici

V úterý 9. 10. 2018 naši školu za 1. stupeň reprezentovali následující žáci: Vojtěch Nekola, Josef Cestr, Bořivoj Dvořáček, Jan Salzer, Jan Rizák, Josef Kamiš, Petr Kubinec, Jakub Koura, Matyáš Märtl a žákyně Julie Salačová. Náš nesehraný tým obsadil na turnaji 7. místo, neskončil na posledním místě, naopak s turnajem se rozloučil těsnou výhrou. Žákům a žákyni bych chtěl tímto poděkovat za příkladnou odhodlanost, snahu, zápal a nadšení pro hru, které prokázali i ve chvílích, kdy mnozí sportovci podléhají splínu a dostávají se do stavu apatie.

Výukový seminář Tvořivě a úsměvem - 7. třída

Na Olšině se mi líbilo. Když jsme šli z Hůrky na Olšinu, tak to počasí se moc nevydařilo, byla zima, ale když jsme tam dorazili, tak už jsem se těšila na pokoje. Na pokoji jsem byla Kiki Kozákovou a Natkou Foltů, jen jsme se na pokoji nemohly rozhodnout, kdo bude spát na posteli u dveří. Nakonec jsem tam skončila já. Vařili tam dobře, hry byly také skvělé. Nejvíce mě bavila židlovaná a kostka, ale také natáčení scén a nebo toho, co jsme se vymyslely s holkama. Chtěly jsme udělat vtipy v realitě, ale potom nás napadlo něco jako typy lidí ve třídě.

SEMINÁŘ 8. TŘÍDY – CESTA SVĚTLA, 4. – 5. 10. 2018

Fotografie k výukovému semináři - https://tretaci15.rajce.idnes.cz/Cesta_svetla_-_8._trida/ Jméno - vopatek ; Kód - jan

Prvňáčci si užívají školu plnými doušky

Podívejte se, jak si prvňáčci užívají učení :).

Šestá třída pokračovala spolu v Hořicích

„Hořice 17. 9. – 21. 9. 2018. Spolupracování tam bylo hodně. Spřátelili jsme se. Spal jsem na třílůžkovém pokoji s Mikšem a Tomem. Bylo to super. A hodně aktivit.“

Honza Markovič

„V Hořicích se mi líbilo, ale chtěl bych chatku než pokoj. Hry se mi líbili až na přetahování lana. Obědy tam byly dobré i špatné. Nemohl jsem usnout, protože spolubydlící chroupal brambůrky a provokoval mě.“

Matěj Malina