slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

ZAHRADNÍ KVĚTINOVÁ SLAVNOST

ZAHRADNÍ KVĚTINOVÁ SLAVNOST 25. 4. 2018

Byl krásný slunný den. Odpoledne k nám přijela návštěva ze sousedního Rakouska. Děti a jejich paní učitelky z MŠ Vorderweissenbach. Začátek slavnosti byl v kulturním stylu, třída Hvězdiček nám zahrála divadelní představení „ Boudo, budko“ ve dvou jazycích. Dále jsme se společně přesunuli na školní zahradu, kde jsme měli přichystané pohybové aktivitky, výtvarnou dílničku a nesměl chybět ani občerstvovací koutek. Ve venkovní peci jsme si upekli pizzu a na závěr zatančili společný tanec Salibonani.

DEN ZEMĚ

V pátek 20.4. se za krásného letního počasí uskutečnil na naší škole DEN ZEMĚ. Žáci I.stupně si uklízeli bezprostřední okolí školy - včetně hřiště. Žáci 6.třídy pod vedením své třídní učitelky a paní asistentky vyrazili sbírat odpadky po cyklostezce směrem k Lipnu, žáci 7.třídy vyrazili po staré cestě na Cihelnu, žáci 8.třídy po cyklostezce směrem na Vřesnou a Posudov. Žáky 9.třídy čekalo tradiční natírání autobusové zastávky a dále úklid kolem tenisového hřistě.

Děkujeme pracovníkům městyse za následný svoz nasbíraných odpadků a doufáme, že i my jsme přispěli ke krásnému prostředí v naší obci.

Zápis do 1. třídy - školní rok 2018/2019

K zápisu do 1.třídy, který se konal ve středu 18.4.2018, přišlo 16 předškoláků se svými rodiči. Za doprovodu pohádkových bytostí z naší 8.třídy všichni úspěšně splnili připravené úkoly a byli zapsáni do školy.

Rodiče 2 žáků se rozhodli podat žádost o odklad školní docházky,  takže do 1.třídy nastoupí v září 14 děti. Jejich třídní učitelkou bude Mgr. Markéta Moravcová.

Děkuji všem vyučujících z I.stupně a žákům 8.třídy za jejich pomoc!

Mgr. M.Minaříková

Tags:

Volný den ředitelky školy - 7.5.2018

Ředitelka vyhlašuje pondělí  7.5. 2018 – 1 den (následuje úterý 8.5. - státní svátek) volný den pro žáky Základní školy Frymburk:

Provoz mateřské školy a školní jídelny nebude přerušen.

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka ZŠ a MŠ Frymburk

Pardubická Arabeska - kroužek Frymballet

V sobotu 14.4.2018 se naše baletky z kroužku Frymballetu zúčastnily soutěže Pardubická Arabeska.

Svým vystoupením se nenechaly zahanbit a že jim to moc slušelo se můžete přesvědčit na fotografiích.

Velký dík patří paní T. Wilzingové a samozřejmě děvčatům.

Akce plánované na duben

5.4. – Škola NANEČISTO

5.4.-7.4. – Setkání čtenářských týmů - Praha

12.4. – Škola NANEČISTO – ukončení

12.4.  – Biologická olympiáda – okresní kolo

14.4. – Pardubická arabeska – soutěž -Frymbalet

18.4. – Zápis do 1.třídy

18.4. – Regionální kolo soutěže YPEF Písek

19.4. – čtvrtletní klasifikační porada

20.4. – Den Země – úklid naší obce

23.4. – Biologická olympiáda – okresní kolo

23.4. – 27.4. – Rodičovské schůzky ve třech

27.4. – OVOV Kaplice

30.4. – Projektový den

Vaření 7. třídy - Pokrmy z masa - hovězí mleté, pstruh a losos

Tip na vaření: Pokud rozpékáte housky na hamburgery, nenechte je v troubě moc dlouho! Ony totiž zvtrdnou a zčernají! :-) Dále jsme připravovali Tortilly s krůtím masem, avšak nejsou na obrázcích.