slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro 1.stupeň

I žáci prvního stupně opět poměřili své znalosti a konverzační dovednosti v anglickém jazyce.

V pátek 8. března  2019 se sešlo 6 odvážných žáků 4 a 5.třídy, aby se utkali ve školním kole. První úkol byl poslechový a v druhém, po krátkém představení se, si každý vylosoval jedno téma, o kterém konverzovali.Výkony všech zúčastnených byly velmi pěkné a někteří se museli i poprat s trémou. My jim za odvahu poměřit své síly s ostatními žáky děkujeme. Ty nejlepší výkony byly velice vyrovnané, takže to porota neměla snadné.

Tags:

Čtenářský kroužek

Od 1.listopadu se s dětmi, které rády čtou a mají v oblibě knihy scházíme na čtenářském kroužku. Nejde jen o čtení, pracujeme s čtenářskými kartami, vedeme si čtenářské portfolio, zpracováváme různá zajímavá témata. Teď na jaře nás čeká zajímavá beseda o našem městečku, návštěva místní knihovny a koncem května výlet do městské knihovny v Českém Krumlově a noc v naší školní knihovně. Zde si můžete prohlédnout fotografie z našich schůzek.

Hasiči u prvňáčků

Ve čtvrtek 14. března přijal pozvání k nám do třídy tatínek prvňáčka, pan Jiří Urban, který je povoláním hasič. Zodpověděl záludné otázky dětí, pověděl nám informace o povolání hasič a také na figurantovi předvedl hasičské vybavení. Děti se dozvěděly plno zajímavostí. Moc děkujeme!!

Další florbalové víkendové zápolení, sobota 2. března a 9. března 2019

Poslední dva sobotní večery strávili někteří žáci naší školy na palubovce tělocvičny v Netolicích. Nejprve v sobotu 2. 3. 2019 se za doprovodu pánů rodičů-Cestra, Nedomy, Šulce-vypravili do Netolic kluci (Vítek, Pepa, Marek, Milan, Filip, Vojta) z 2. až 4. třídy. Zmiňovaní rodiče děti nejen na místo dopravili, ale zároveň dětem v zápasech poradili a především je neustále povzbuzovali. Soupeřem nám byli malí „Rafani“, kteří májí skutečně více natrénováno a tudíž jsme se snažili spíše něco přiučit.

Návštěva Policie ČR u prvňáčků

V pátek 8. března nás v první třídě navštívila skupinka 3 policistů. V Prvouce si povídáme o různých povoláních a maminka Ondry Schneidera pracuje jako policistka. Proto jsme s dětmi byli moc rádi, když přijala i s kolegy naše pozvání a společně nám o svém zajímavém povolání pověděli. Také jsme si vyzkoušeli policejní vestu, vysílačky, pouta a dokonce jsme si mohli prohlédnout policejní auto. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci :).

Laboratoř na kolečkách

V týdnu od 4. do 8.března se žáci z prvního stupně zúčastnili akce LABORATOŘ NA KOLEČKÁCH. Tématem byl hmyz a pavouci. Žáci měli možnost si prohlédnout např. živé šváby, preparáty pavouků a drobného hmyzu ( motýli, včely apod.). Pod mikroskopem, nebo lupou pozorovali např.křídlo, sosák, nohu....Své pozorování si mohli vyfotografovat a zdokumentovat v počítači. Práce se dařila od nejmladších prvňáčků, až po zkušené páťáky :-)

Cvičení sebeobrany s rodičem

Dnes 6. března nás navštívil jeden z rodičů. Pan Marek R. se nabídl, že předá žákům některé ze svých zkušeností se sebeobranou, v boji zblízka. Společně jsme připravili stanoviště a dopadové plochy, nachystali náčiní a domluvili se, co dnes žáky povinně volitelného předmětu bude čekat. Po rozcvičení, jež se skládalo ze zahřátí celého těla šplhem na žebřinách a protažení hlavních svalových skupin, si pan Marek ověřil, jak jsou na tom žáci se silou břicha, dolních končetin, zad a rukou.

Praha 2019

Škola NANEČISTO pro předškoláky

Projekt se skládá z 5 setkání, která se budou realizovat v období od 7. března 2019, většinou ve čtvrtek v čase od 16.30 do 18.00 hodin.

První setkání NANEČISTO se uskuteční ve čtvrtek 7.3.2019, psací potřeby a přezůvky s sebou, přezůvky též rodiče.

Zápis do 1.třídy proběhne ve středu 10.dubna 2019.

Chystá se Vaše dítě do první třídy?

Můžete si to spolu zkusit tzv.

Nanečisto

Pokud využijete příležitosti zúčastnit se tohoto projektu:

Biologická olympiáda

18. 2. a  25. 2. 2019

Letošní 53. ročník Biologické olympiády má téma „Příjem a výdej látek, aneb něco dovnitř, něco ven“. Žáci Badatelského kroužku si otestovali školní kolo. Po náročném testu následovalo poznávání rostlin a živočichů a konečně do třetice i laboratorní úkol. Starší žáci si vyrobili jednoduchý model plic, na kterém si vyzkoušeli, jak proudí vzduch do plic a ven. Zajímavé bylo i měření vitální kapacity plic, které si nakonec vyzkoušeli všichni.