slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

6. A Výukový seminář Pokračujeme spolu

13.9. 2021 v 7:30 jsme se třídou 6. A nasedli do autobusu, který nás dovezl do kempu Olšina. Tam jsme se rozdělili do skupinek, jak jsme chtěli spát v chatkách. Pak jsme se zabydleli a začaly aktivity. Bavila mě aktivita jménem had, při které jsme se postavili do řady, chytli jsme se za ruce a museli jsme se stočit do klubíčka. K večeři jsme měli řízek a hranolky. Pak jsme šli spát.

8. B výukový seminář Cesta světla

Cesta světla 8. B Lojzovy Paseky

16. – 17. září prožila naše třída příjemný výukový seminář. Ve čtvrtek jsme vyrazili s veselou náladou a ta nám vydržela po celé dva dny. Hodně jsme se nasmáli při aktivitách i ve volných chvílích, které si třída užívala doslova naplno. Čekaly na nás tvořivé úkoly a hry, kde jsme prokázali, že umíme pracovat jako jeden tým. Vyvrcholením byla magická noční cesta za světlem, ze které si odnášíme hřejivý pocit a pěknou vzpomínku na společně strávené dny.

Zpátky na skok na Martu aneb pojďme si to vyhodnotit v přesných číslech

Během distanční výuky byla zorganizována velmi chytlavá výzva v počtu výstupů na Martu. Naši žáci i žákyně se ji brzy chytli a začali se předhánět v počtu výstupů.

Absolutním vítězem se stal Hynek Račák s neuvěřitelnými 75 výstupy. Druhé místo obsadil Filip Račák s 55 výstupy a na krásném třetím místě se umístila Radmila Kozojedová s 21 výstupy. Všem horolezcům moc gratuluji a děkuji za jejich vytrvalost a především chuť, se této netradiční výzvy zúčastnit.

Čtvrťáci spali ve škole :)

Ve čtvrtek 16. září jsme si užili projektový večer "Spaní ve škole". A co si o této vydařené akci myslí samotní čtvrťáci?

Péťa, Tom K., Marťa, Ondra, Pája, Jiřík Z.: "Mně se líbila party."

Kája, Dan, Honzík: "Líbila se mi stezka odvahy po škole."

Moni: "Mně se líbila stezka odvahy, šla jsem s Kájou."

Šimon: "Mně se líbila party a stezka odvahy."

Libuška: "Mně se líbila běhací hra Mřížka v tělocvičně."

A všem nám chutnala pizza, kterou jsme si sami ukuchtili a upekli k večeři :).

Seminář byl super aneb 8.A se vydala za světlem

Vyrazili jsme brzy ráno autobusem do Černé v Pošumaví, odkud nás čekalo příjemných pár kilometrů  na Olšinu. Cesta byla plná mlhy a drbání J. Cestou jsme viděli dokonce i pár zvířat. Když jsme dorazili, čekalo nás seznámení s pravidly semináře. První společnou aktivitou byl Colourmaz, kdy jsme patlali spousty barev na velký papír a chtě nechtě vzniklo neuvěřitelné dílo. Naše obličeje a oblečení taky podle toho vypadalo. Nejlepší byl orienťák. Tým děvčat dokonce skoro vyhrál. Zklamání ze zbytečně nachozených kilometrů nám však velmi rychle vylepšila výborná večeře-svíčková.

Nabídka kroužků 2021-2022

BYLO NEBYLO u prvňáčků

BYLO – NEBYLO, dva týdny tomu, co … do naší školy přišlo 16 nováčků, šikovných prvňáčků. Od prvního dne se pilně činili – zabydlovali se ve své třídě, kreslili a vytvářeli, poznávali školu a její okolí, prošli si cestičkou Z POHÁDKY DO POHÁDKY, kde pomohli posbírat korále princezničce, co ztratila je na pláži,  projít klikatou cestičkou slepému pocestnému, nazdobit perníčky ježibabě, postavit domeček lesním skřítkům, zachránit co nejvíce živé vody.

Aktivní naslouchání v 5.B

Projektový den 5.B- Aktivní naslouchání

V pondělí proběhl v naší třídě projektový den Aktivní naslouchání. Společně jsme plnili úkoly a ukázali jsme si, jak je důležité naslouchat druhým. Zahráli si postřehové a naslouchací hry, ale také jsme malovali podle přísloví. Malovali jsme čínský znak pro slovo naslouchat a dozvěděli jsme se například, co je to kaligrafie. Zamýšleli jsme se nad tím, jak by to u nás ve třídě fungovalo, kdyby každý z nás aktivně naslouchal druhým.

Eliška Myslíková 5.B