slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Mikuláš, čerti a andělé ve škole

Ve čtvrtek 5. 12., se jako každý rok oblékli žáci a žákyně 9. třídy do kostýmů a připravili si program a nadílku pro ostatní žáky celé školy. Kostýmy se velmi povedly a sehraná scénka, kdy se Mikuláš domlouval s Luciferem a Andělem, koho si a proč má kdo vzít, byla zvolena největším zážitkem,

DEN ŘEMESEL V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Ve středu 11. 12. se 11 žáků 8. třídy vydalo na Den řemesel do Střediska praktického vyučování v Českém Krumlově. Jeli jsme společně s kolegy z Vyššího Brodu a Horní Plané. Seznámili  jsme se zde se stavebními  obory SOU Český Krumlov – zedník, truhlář, tesař, instalatér a klempíř, ale také s oborem kuchař-číšník a prodavač. Mohli jsme si vyrobit různé výrobky, zasoutěžili jsme si v poznávání stavebního nářadí. Druhá část se týkala oborů Střední zdravotnické školy – ošetřovatel a praktická sestra, což je studijní obor zakončený maturitou.

Údržba - pokácení staré zeleně před budovou školy

Dne 10.12.2019 došlo za veliké pomoci zaměstnanců městyse Frymburk k pokácení staré zeleně (túje) před budovou školy, patří jim veliké díky.

Prostor před školou se opticky zvětšil a krásně prosvětlil. Plánujeme zde zřízení záhonů s květinami, na jejichž tvorbě a dalším udržování se budou podílet i žáci školy v rámci pracovních činností.

Okresní kolo ve florbalu v Kaplici - chlapci 6. a 7. třídy

Dne 4. 12. se v Kaplici konalo okresní kolo ve florbalu, kam se naši chlapci nominovali z Českého Krumlova. Převáděli neuvěřitelné výkony a sehranost, jen ovladatelnost florbalky občas vázla, a mohli jsme některé zápasy rozhodnout dříve. Přesto chci také vyzdvihnout práci gólmana, který měl štěstí a využil pěkné zákroky proti jistým gólům a podržel tak naše kluky v remíze či ve vedení. Získali jsme z turnaji druhé místo s rozdílem dvou bodů, kdy jsme přesto s vítězem turnaje remizovali. Zaslouženě si tak kluci odvezli divokou kartu a budou startovat na krajském kole v Kaplici dne 15. 1.

Kemp učitelů Sazka olympijského víceboje

Ve dnech 29. 11. - 1. 12. se na Lipensku konal Kemp pro učitele zapojených do Sazka olympijského víceboje. Naše škola hostila v sobotu dvě aktivity - ve velké tělocvičně Minivolejbal a leh-sedy z Olympijského odznaku s Jiřím Popelkou, kde mu asistovala česká olympionička Šárka Kašpárková a další lidé z organizačního týmu. Nahoře v baletním sále se organizátoři věnovali novinkám dvou disciplín z Olympijského odznaku (trojskok a kliky). V Lipenské loděnici probíhaly disciplíny s českým olympionikem Václavem Chalupou, kdy si učitelé vyzkoušeli závod ve veslování na trenažerech.

Florbalový turnaj - okrskové kolo - chlapci 8. a 9. třídy

Dne 27. 11. se v Českém Krumlově utkalo také naše družstvo z vybraných chlapců 8. a 9. třídy. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 škol. V naší skupině se borcům celkem dařilo a obsadili tak 3. místo ze 6. týmů, ovšem v celkovém výsledku jsme získaným počtem bodů obsadili místo 7. z 11.

Nicméně klukům patří velký dík. Na hru se soustředili a i proti těžším protihráčům udrželi skóre s malým brankovým rozdílem.

Výsledky voleb do školské rady

Dne  29.11.2019 proběhly volby do školské rady – zástupci rodičů.

K volbám se dostavilo 26 oprávněných voličů  a bylo odevzdáno 26 platných hlasovacích lístků.

Do školské rady byly zvoleny: Lenka Černá (13 hlasů) a Marta Slípková (10 hlasů).

Gratulujeme a těšíme se na budoucí spolupráci!

Slavnostní rozsvícení stromečku a vánoční jarmark 2019

Spaní ve škole - 8. třída

28. listopadu jsme my, 8. třída, spali ve škole. Bylo nás šestnáct z třiceti. V pět jsme měli sraz ve škole. Hodili jsme si věci do třídy a šli jsme koupit suroviny na večeři a snídani. Když jsme všechno nakoupili, šli jsme do kuchyňky vařit: perník na snídani, těstovinový salát na večeři a zelňáky na jarmark. Po večeři jsme šli hrát na schovávanou po celé škole v overalech. Když paní učitelka zavelela, šli jsme si vyčistit zuby a lehnout. Pustili jsme si film MEGAMYSL. Pár jedinců nebylo unavených, třeba jako já, a proto paní učitelka četla pohádku.

Víkendový kroužek florbalu

Dne 17.11.2019 dvě frymburská florbalová mužstva vyrazila do Netolic na sváteční turnaj. První začali elevové (4. a 5. třida) ve složení : v bráně Milan Nedoma a v poli Vojta Nekola,Viktor Pyszko, Marek Šulc a nakonec nejmenší Dan Králík (1. třida). Ze základní skupiny naši začátečníci postoupili z druhého místa do semifinále,  kde už  nestačili na Malonty. Utkali o 3. místo s Netolicemi, kde sice prohráli,ale  až na nájezdy. Nakonec z toho bylo krásné 4. misto.