slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Výukový seminář "Zvládneme to spolu" - 9.třída

V pondělí 15.10. jsme brzy ráno vyrazili na náš poslední seminář s názvem "Zvládneme to spolu". Naším cílem bylo rekreační středisko Olšina v bývalém vojenském prostoru. Všichni jsme se těšili na tamní prostředí a 2 dny příjemných aktivit.

První sraz byl na autobusové zastávce ve Frymburku v 7:10. Sešlo se nás zhruba 10 a 2 naši vedoucí (pan učitel Kakaš, a paní učitelka Frantálová). Autobusem jsem pokračovali do Hůrky na Šumavě (kde na nás čekal zbytek spolužáků) odkud jsme pěšky, krásnou procházkou, došli až k místu pobytu.

Festival pro rodiče, děti i prarodiče a přátele

Tuto sobotu a neděli bude v budově školy připravena část benefičního festivalu Andělská Přání. Dopoledne se můžete těšit na výtvarné dílny pro děti od 3 do 99 let, kde si vyzkoušíte enkaustiku, velkoplošnou malbu na kartony, šperky z petlahví, modelování z hlíny, "bavlnkování", knoflíkové louky a mnoho dalšího. Výtvarné dílny budou za dobrovolné vstupné.

Florbalový turnaj žáků 1. stupně v Kaplici

V úterý 9. 10. 2018 naši školu za 1. stupeň reprezentovali následující žáci: Vojtěch Nekola, Josef Cestr, Bořivoj Dvořáček, Jan Salzer, Jan Rizák, Josef Kamiš, Petr Kubinec, Jakub Koura, Matyáš Märtl a žákyně Julie Salačová. Náš nesehraný tým obsadil na turnaji 7. místo, neskončil na posledním místě, naopak s turnajem se rozloučil těsnou výhrou. Žákům a žákyni bych chtěl tímto poděkovat za příkladnou odhodlanost, snahu, zápal a nadšení pro hru, které prokázali i ve chvílích, kdy mnozí sportovci podléhají splínu a dostávají se do stavu apatie.

Výukový seminář Tvořivě a úsměvem - 7. třída

Na Olšině se mi líbilo. Když jsme šli z Hůrky na Olšinu, tak to počasí se moc nevydařilo, byla zima, ale když jsme tam dorazili, tak už jsem se těšila na pokoje. Na pokoji jsem byla Kiki Kozákovou a Natkou Foltů, jen jsme se na pokoji nemohly rozhodnout, kdo bude spát na posteli u dveří. Nakonec jsem tam skončila já. Vařili tam dobře, hry byly také skvělé. Nejvíce mě bavila židlovaná a kostka, ale také natáčení scén a nebo toho, co jsme se vymyslely s holkama. Chtěly jsme udělat vtipy v realitě, ale potom nás napadlo něco jako typy lidí ve třídě.

SEMINÁŘ 8. TŘÍDY – CESTA SVĚTLA, 4. – 5. 10. 2018

Fotografie k výukovému semináři - https://tretaci15.rajce.idnes.cz/Cesta_svetla_-_8._trida/ Jméno - vopatek ; Kód - jan

Prvňáčci si užívají školu plnými doušky

Podívejte se, jak si prvňáčci užívají učení :).

Šestá třída pokračovala spolu v Hořicích

„Hořice 17. 9. – 21. 9. 2018. Spolupracování tam bylo hodně. Spřátelili jsme se. Spal jsem na třílůžkovém pokoji s Mikšem a Tomem. Bylo to super. A hodně aktivit.“

Honza Markovič

„V Hořicích se mi líbilo, ale chtěl bych chatku než pokoj. Hry se mi líbili až na přetahování lana. Obědy tam byly dobré i špatné. Nemohl jsem usnout, protože spolubydlící chroupal brambůrky a provokoval mě.“

Matěj Malina

Akce plánované na říjen

2. - 3. 10.      Tvořivě a s úsměvem (výukový seminář 7. tř.)

4. - 5. 10.      Cesta světla (výukový seminář 8. tř.)

4.10.              Divadlo KOS - Princezna je hloupá Madla -

9.10.              Dějepisná exkurze Nové Hrady 7. a 9. třída

11. 10.           Podzimní zahradní tvoření - MŠ– akce pro rodiče s dětmi

15.- 17.10.    Zvládneme to (výukový seminář 9. tř.)

17.10.           Laboratoř na kolečkách -  MŠ

PROJEKT EDISON

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Tags:

Autobusová doprava směr Černá v Pošumaví

Každé úterý v 14.30 hodin jede autobus od školy směr Černá v Pošumaví zajištěný p. Boháčem.

Tento autobus využíjí žáci z Černé v Poš., kteří mají vyučování do 14.10 hodin.