slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Akce plánované na leden

6.1. – Začátek vyučování po vánočních prázdninách

6.1. – Tři Králové – koledování dětí z MŠ

6.1.-10.1. – Lyžařský výcvik 3.třída – Lipno (dopoledne)

6.1.-10.1. – Lyžařský výcvik 7.třída – Lipno (celý den)

6.1.-10.1. – Lyžařský výcvik 4.třída – Frymburk (bude-li sníh)

15.1. – Florbal – chlapci – krajské kolo

15.1. – Kůzlátka – divadlo Luk - MŠ

16.1. – Okresní kolo dějepisné olympiády

17.1. – Frymburská stopa (bude-li sníh)

21.1. – Okresní kolo olympiády z ČJ

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou ve 4. třídě

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 se 4. třída zúčastnila besedy s dětskou spisovatelkou Klárou Smolíkovou (Vynálezce Alva, Pozor, v knihovně je kocour, Knihožrouti). V detektivní čtenářské dílně s vyšetřovateli Arturem a Bárou si žáci vyzkoušeli pátrat po podezřelých osobách podle obrázků nebo zjistili, jaké dovednosti potřebují detektivové k vyřešení případu. Nakonec si vyzkoušeli napsat i detektivní zápletku.

Beseda byla velmi zajímavá a poutavá a všichni jsme si to moc užili :-)

Kroužek Věda nás baví

Od 3.února znovu otevíráme kroužek Věda nás baví. Lekce budou probíhat vždy v pondělí od 14:00 do 15:00.

Cena za 10 lekcí: 922,-Kč

Přihlašování i platba probíhá přes internet.

Více informací najdete zde: https://www.vedanasbavi.cz/krouzky-pro-deti

Těším se na Vás,
Veronika Nová

Krajské finále ve florbalu - vybraní chlapci 6. + 7. třída

Ve středu 15. 1. se náš tým utkal v krajském finále ve florbalu. Po vánočních prázdninách a lyžařském výcviku se kluci odhodlali ukázat, co v nich je a zda budou reprezentovat Jihočeský kraj v bitvě o republikové finále. Každý zápas začal vstřelením gólu do soupeřovy brány. Vzápětí však soupeř vyrovnával. První zápas proti třeboňské základní škole byl velmi vyrovnaný a my jsme tak odcházeli s remízou 1:1. Druhý zápas se nám vydařil a proti českobudějovickému týmu jsme vyhráli 4:2. Kluci se tak pomalu stávali jedněmi z favoritů turnaje.

Lyžařský výcvik 7. třídy

Jak lépe začít nový rok, než sportem venku na čerstvém povětří. Stejně jako naši mladší spolužáci jsme i my, žáci 7. třídy, absolvovali od 6. 1. do 10. 1. 2020 lyžařský výcvik na lipenských sjezdovkách. Byli jsme rozděleni do dvou družstev na pokročilé a začátečníky, kteří do té doby jezdili jenom na snowboardu. Instruktoři Standa a Michal se nám plně věnovali, takže koncem týdne jsme již všichni sjížděli všechny sjezdovky krásnými obloučky. Ve čtvrtek jsme změřili svoje umění, zdatnost a rychlost ve slalomu. Ukázalo se, že některá děvčata jsou rychlejší než kluci.

Pizza, pizza, špagety, pizza aneb TŘEŤÁCI NA KOPCI

Krásné počasí, prima parta a skvělé instruktorky Gabča a Andreika… Co více si mohli třeťáci na začátku nového kalendářního roku přát!

Však si také svůj týdenní lyžařský výcvik na Lipně pořádně užili! Vyzkoušeli si rozcvičku v přeskáčích, osvojili si všemožné fígle a vychytávky na správný postoj, elegantní zatáčení i efektivní zastavení- třeba uprostřed strmého svahu. Nechyběl ani pořádný lyžařský slalom!

A tak, když se den se dnem sešel, ze všech třeťáků byli zdatní a nadšení lyžaři, kteří se již v tuto chvíli těší na pokračování

Lyžařský výcvik 4. třídy

V týdnu od 6. 1. do 10. 1. 2020 absolvovala 4. třída lyžařský výcvik v Parku Médi Kubíka ve Frymburku. Byl pro nás připraven na celý týden velmi pěkný a zábavný program, který jsme si s dětmi užívali plnými doušky. Instruktoři byli vstřícní a vymýšleli různé aktivity, jak dětem lyžování zpestřit. Lyžařský výcvik byl zakončen slalomem, ve kterém se účastnily všechny děti. Zábava a radost z lyžování nám vydržela celý týden, který nám utekl jako voda!

Spokojená rodina - přednáška

Přednáška - vstupné 150,- Kč

Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče a další zájemce - SPOKOJENÁ RODINA ANEB PROČ SI NEDĚLAT Z DĚTÍ PARTNERY.

- ve čtvrtek 30.1.2020 od 17.30 hodin v budově ZŠ Frymburk

Volby do školské rady - pedagogové

Volby do školské rady za pedagogické pracovníky

se konaly ve čtvrtek 19. 12. 2019. Byly zvoleny Mgr. Lucie Mrvková a Mgr. Gabriela Krejzová.

Za volební komisi:  M. Baldová, Z. Frantálová, B. Jochová

Exkurze do Linze 8. a 9. třídy

Dne 18. 12. 2019 se naše 8. a taky 9. třída vydala do Linze. Autobusem jsme dorazili nejprve do muzea „Ars Electronica Center“. Tam jsme se dozvěděli spoustu věcí o technologiích a výzkumech. Nakonec jsme se zúčastnili úžasné 3D projekce. Když jsme opustili muzeum, šli jsme na trhy, kde jsme měli rozchod hodinu a půl. Všichni jsme si pořídili nějakou drobnost a pěkně si prošli trhy a okolí. Výlet jsem si moc užila a jela bych klidně znovu.

Ema Mičanová, 8. třída