slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Masopust ve školce

Poslední den před uzavřením školky, v pátek 26. 2. 2021 proběhla ve škoce MASOPUSTNÍ VESELICE. I přes všechna hygienická opatření a omezení, kdy jsme museli vynechat masopustní průvod městem, jsme si den všichni moc užili. A to jak ve třídě, kde nás provázela hudba, smích , tanec a hry, tak i venku, kde nás přivítalo krásné sluníčko.

více fotografií  z masopustu můžete vidět zde: https://www.rajce.net/a17197382

Uzavření mateřské a základní školy od 1.3. do 21.3.2021

Z důvodu zhoršující se epidemické situace je z nařízení vlády od pondělí 1.3.2021 do 21.3.2021 uzavřena mateřská škola, školní jídelna, školní družina a zakázána osobní přítomnost žáků základní školy všech ročníků ve škole, tedy včetně 1. a 2.třídy..

Žákům základní školy je poskytováno distanční vzdělávání. Účast žáků v online hodinách je povinná, nepřítomnost musí rodič omluvit. Vyučuje se podle rozvrhu v týdenních plánech tříd,online hodiny probíhají v prostředí Teams, kam jsou zadávány i ukoly k samostudiu.

Povoleny jsou pouze  individuální konzultace  pro žáky ZŠ (1 žák a 1 učitel) v budově základní školy.

Pro předškoláky v mateřské škole je zajištěno distanční vzdělávání. První pracovní listy si předškoláci odnesli v pátek domů.

Rodiče dětí do 10 let věku budou mít nárok na ošetřovně. Bližší informace najdete zde:  https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení k ošetřovnému.

Kancelář školy bude v týdnu od 1.3. do 5.3. v provozu do 14 hodin.

Přeji nám všem, ať nadcházející tři týdny ve zdraví přečkáme, a doufám, že se alespoň s některými co nejdříve opět uvidíme.

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka mateřské a základní školy

Olympiáda v německém jazyce

Ve středu 24. února u nás poprvé proběhla olympiáda z německého jazyka. Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za jejich odvahu a chuť vyzkoušet si online školní kolo olympiády. 1. místo obsadil Marek Papaj, 2. místo Filip Svoboda a 3. místo Jiří Š varc. Každý z výherců se může těšit na drobný dárek. Gratulujeme!

Mgr. Veronika Jinochová, učitelka německého jazyka

Dotazníky k výuce na dálku a ke slovnímu hodnocení

Milí rodiče,

už skoro celý školní rok probíhá výuka na dálku. Moc děkujeme za Vaše dosavadní nasazení a spolupráci při učení Vašich dětí. Bez Vás by to nešlo.

Nyní se na Vás obracím s prosbou o vyplnění krátkých dotazníků, které nám pomohou naši výuku dále vylepšovat. Budeme rádi za každou Vaši připomínku nebo postřeh.

Odkaz na vyplnění dotazníku pro rodiče zde:https://dotazniky.kalibro.cz/survey/lQSMI9jo3efWFtWKXA8B

V 1.pololetí dostali všichni naši žáci kromě známek i slovní hodnocení. Krátký dotazník se týká Vašeho názoru na slovní hodnocení. Rádi bychom se mj. dozvěděli, zda máme v této formě hodnocení pokračovat.

Odkaz na vyplnění dotazníku ke slovnímu hodnocení zde:https://dotazniky.kalibro.cz/survey/MDebUKZlypVvblHJqdG2

U mladších žáků prosíme rovněž o Vaši asistenci při vyplňování jejich dotazníků. Pokud máte ve škole více dětí, vyplňte, prosím, dotazník za každé dítě zvlášť.

Dotazníky prosím vyplňte do úterý 2.3.2021.

Děkujeme za spolupráci a doufáme, že výuka na dálku už co nejdříve skončí a děti se budou moci vrátit ke vzdělávání ve škole.

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka školy

Microsoft Office 365 pro žáky ZDARMA

Co je to Microsoft Office 365?

Je to balík nejznámějších kancelářských aplikací Word, Excel, Powerpoint a dalších (OneNote, Acess, Publisher, Outlook, Skype pro firmy, OneDrive), které využívají cloudové služby.

Jak získat Microsoft Office 365?

Zprávičky z naší školičky

LEDEN

Zimní období si děti maximálně užily, sněhu bylo dost. Hrátky se sněhem venku i uvnitř školky, stavby iglú i sněhuláků, chůze na sněžnicích, jízda z kopce na kluzáku, výroba vloček z čehokoliv – fantazii se meze nekladou, výtvarné činnosti, vycházky po okolí, pozorování zimní krajiny.

ÚNOR

Začátek února byl věnován předškolákům a jejich rodičům – v naší školce probíhaly individuální schůzky nově i s dětmi, které si vyslechly z dopisu, co vše zvládají, v čem se posunuly a co je ještě zapotřebí procvičovat. S rodiči jsme následně prodiskutovali vše potřebné pro pohodový nástup do školy.

Předškolácké chvilky probíhají ve školce 1x týdně a dětem je tak zajištěn individuální rozvoj.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

I tenhle rok žáci druhého stupně poměřili své znalosti a konverzační dovednosti v anglickém jazyce.

V týdnu od 8. 2. do 12. 2. 2021 jednotlivě přišlo do školy 12 odvážných žáků 6. až 9. tříd, aby se utkali ve školním kole olympiády v anglickém jazyce. První úkol byl poslechový, druhý gramatický test a v poslední části po krátkém představení se, si každý vylosoval jedno téma, o kterém se snažil co nejvíce povědět. Dařilo se všem, všichni se snažili předvést co nejvíce ze svých znalostí.

Olympiády z českého jazyka a dějepisu

Během prosince a ledna se pár žáků, kteří chtěli zkusit pracovat na náročnějších zadáních, přihlásilo na olympiádu z dějepisu nebo z českého jazyka. Dějepis zaměřený na barokní svět si ve školním kole vyzkoušeli tři žáci z deváté a osmé třídy. Dva postoupili do okresního kola, měli tak možnost pracovat se zajímavými historickými texty a obrázky. Do olympiády z češtiny se zapojila jedna deváťačka, Emča M. Protože si dokázala poradit ve školním kole, s chutí se pustila do velmi těžkého zadání okresního kola.  Otázky a úkoly zvládla, jak nejlépe dokázala, a umístila se na 1. místě. Přejeme Emče hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční v dubnu.

L. Mrvková