slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Přehled potřeb na školní rok 2021/2022

Předávání dortů našim horolezcům

Poslední den školy letos nebyl spojený jenom s vysvědčením, ale i s vyhlášením soutěže v počtu výšlapů na místní kopec zvaný Marta. Výherní cena byla jak jinak než sladká a to dort od tajné „cukrářky“, kterou nakonec byla paní učitelka Plačková. Mezi nejúspěšnější horolezce co se týče výstupů na Martu, si troufám říct, že v době distanční výuky byl celý klan Račáků, stíhaný odvážnou a mladou sportovkyní z první třídy - Raduška Kozojedová. Gratulujeme a doufám, že Vám všem dort chutnal. Hezké letní prázdniny.

Červnové sjíždění Vltavy aneb 7.A na raftech 

V termínu 24.-25.6. se uskutečnil sportovní kurz rafty. Ve čtvrtek ráno velmi ochotný pan řidič autobusu zastavil-pro nás na konečné zastávce Vyšší Brod. V kempu dole u řeky na nás čekaly nachystané „naše vodní stroje“. Po slavnostním pasování na skutečné vodáky a nezbytném proškolení všechny posádky raftů pod dohledem zkušeného vodáka Honzy Vebera a milovnice divoké vody Saši jsme vyrazili na společnou plavbu. První zastávkou byl kemp U tří veverky, kde nejen byl zasloužený odpočinek, ale i velká vodní bitva, oheň, přetahovaná, a dokonce i třídní „match“ v přehazované.

Rozloučení s 9. třídou

Ve středu 30. června jsme se rozloučili s devátou třídou na úřadu městyse, kde jim bylo předáno vysvědčení panem starostou. Přejeme vycházejícím deváťákům hodně úspěchů v dalším studiu a hodně štěstí v životě.

Seznamování na Martě

Žáky 5. třídy čeká přechod na 2. stupeň. Je to velká změna - rozdělí se na dvě třídy, budou mít nové třídní učitele a také nové spolužáky. S těmi se právě seznámili v pondělí 28. 6. Společně se vydali na kopec Marta, kde probíhaly různé seznamovací hry. Děkujeme učitelům a dětem ze škol z Lipna a Černé v Pošumaví, že se ochotně zúčastnili tohoto seznamovacího dne. Těšíme se na další setkávání! :-)

Výukové semináře 5. třídy

V pondělí 21. 6. proběhla v 5. třídě tematická výuka - jízdní kolo. Žáci si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu. Znalosti poté využili na dopravním hřišti, které pro ně bylo připraveno v okolí školy. Nakonec si vyzkoušeli jízdu zručnosti, při které například museli zvládnout slalom, pomalou jízdu nebo ukázat rukou při odbočení.

My a svět - výukový seminář 8. třídy

23.6.-25.6.2021   8.třída

My a svět

Písmenková slavnost

Všichni již bezpečně čteme i píšeme všechna písmenka abecedy, a proto jsme se rozhodli zakončit naše poznávání písmenek uspořádáním Písmenkové slavnosti. Projektový den jsme si uspořádali v pátek 4. 6. 2021 za podpory Gábi Hartmanové a Verči Jinochové. Děti si upekly perníková písmenka, která si ozdobily. Někdo je i přinesl domů na ukázku, ale většina písmenek byla na místě spořádana. J Každý si vyzkoušel vyrobení jednoho či více písmen z keramické hlíny. Podařilo se nám vytvořit celou krásně vyzdobenou abecedu, která nám jistě zkrášlí školní chodby.