slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Projektové dny "My a naše práva" (3.třída)

Letošní téma projektových dnů pro žáky 3. třídy bylo "My a naše práva". Výlet se uskutečnil 12. - 14. 6. 2019 ve Stožci, kde jsme byli ubytovaní v penzionu Pstruh. Okolí Stožce je jako dělané pro různé túry a procházky v přírodě. Podívali jsme se například do Nového Údolí nebo jsme si prošli Areál lesních her, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života v lese. Děti během projektových dnů zjistily, na co mají právo a jak se bránit, pokud jim jsou jejich práva upírána. Výlet jsme si všichni náramně užili a už se nemůžeme dočkat další společné akce.

Mravenečci na výletě

I naši druháci si sbalili své výletní ranečky a ve čtvrtek 13.6. vyrazili na první veliký školní pěší výlet. Tématem jejich putování byl život pilných mravenečků, cílem pak útulný a přívětivý penzion Svatoninka ve Svatonině Lhotě.

Cvičný požární poplach

Dne 13.06.2019 byl na naší škole vyhlášen cvičný požární poplach.

Paní ředitelka zavolala na tel. č. 150 a zde nahlásila požár v budově školy.

Začala evakuace žáků a zaměstnanců, všichni se přímístili na určené místo před školou.

Během pár minut přijeli profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Frymburk,

na pomoc jim přijeli dobrovolní hasiči z Frymburka, Černé v Pošumaví a Přední Výtoně.

Celou akce se podařilo dopředu před žáky utajit a situaci jsme všichni perfektně zvládli.

Prázdninová školní družina

Vážení rodiče,

v letošním školním roce Vám opět nabízíme možnost v době hlavních prázdnin umístit své dítě do školní družiny.

Provoz školní družiny o hlavních prázdninách od 8.00 do 15.00 hodin, pouze pro žáky 1.-3.třídy.

Týden od pondělí 1.července do čtvrtka 4.července 2019

Týden od pondělí 8.července do pátku 12.července 2019

Obědy budou zajištěny ve školní jídelně. Odchod z družiny bude možný po obědě ve 12.30.

Přihlášky jsou k vyzvednutí u třídních učitelek.

Mgr. M.Minaříková, ředitelka školy

7. třída na raftech

Od 5.6. do 6.6. naše třída vyrazila na rafty. Bylo to úžasné. Kolem osmé hodiny jsme se shromáždili ve Vyšším Brodě u Inge, kde jsme odložili zavazadla a seznámili se s instruktory. Poučili nás o jízdě na raftu, a pak jsme vyrazili. Já byla na raftu s paní učitelkou Mrvkovou. Ta na něm seděla poprvé v životě, takže se nejdřív trochu bála, ale my jsme ji zaučili, a pak už si to s námi užívala. Zastavili jsme U Veverek na oběd, a pak jsme jeli ke kempu U Fíka. Po cestě se zpívalo, povídalo a také jsme hráli různé hry.

Výukový kurz – Rafty 2019 (9.třída)

Výukový kurz – Rafty 2019

Poslední výukový kurz (seminář) v 9. třídě byl odpočinkovým zpestřením po náročném druhém pololetí plném testů a zkoušek. Ve středu 5. 6. 2019 jsme vyjeli z Vyššího Brodu na raftech po proudu Vltavy vstříc novým zážitkům již jako zkušení vodáci. Zvolili jsme rafty (celkem 3), protože jsme si chtěli užít klidnou a pohodovou plavbu. Náš instruktor Lukáš a naši učitelé (pan učitel Š. Kakaš a paní učitelka Z. Frantálová) nám dělali příjemnou společnost na dlouhé plavbě.

Tags:

My a svět - výukový seminář 8. třídy

Seminář v 8. třídě byl zaměřen na globální problémy celého světa, jak se dotýkají nás a jak je my můžeme ovlivnit. Červnové počasí nám přálo, a tak se většina pohybových seminářových aktivit odehrávala na pláži Windy point i s dalšími aktivitami, jako plavání, přehazka, prší.

Ve středu se většina odvážlivců vrhla po základním tréninku lezeckých dovedností do korun stromů, kde podstoupila zabezpečenou trasu lanového parku. Klobouk dolů před všemi, kteří tuto trasu dokončili. Někteří se ještě svezli po kladce až k tobogánu a zpět.

Návštěva našich dětí v německém Röhrnbachu

Ve středu 5.června se děti z kroužku německého jazyka, který vede paní Markéta Urbanová, za velmi pěkného počasí vydaly autobusem do školy v Röhrnbachu. Zde nás velmi srdečně přivítali učitelé i žáci, kteří navštěvují kroužek českého jazyka a pan starosta. Po úvodních hrách, které si pro nás připravili, jsme přejeli na nedaleké koupaliště s úžasným hřištěm pro děti, kde na nás čekal oběd v přírodě. Po návratu do školy se děti rozlosovaly do skupinek, obdržely tablety, ve kterých po přihlášení se, nalezly jednotlivé úkoly.

Akce plánované na červen

3.6.-7.6. – Plavecký kurz Lipno – 2.třída

3.6.-7.6. – výukový seminář My a svět Bližná – 8.třída

5.6. -6.6. - sjíždění Vltavy na raftech – 7.třída

5.6.-6.6. – sjíždění Vltavy na raftech – 9.třída

5.6. – Exkurze do Röhrnbachu – kroužek NJ

6.6. – Cyklistický kurz – 5.třída – projektový den

7.6. – Návštěva žáků z Lipna v 5.třídě

7.6. – vystoupení žáků  ZŠ a MŠ na Frymburských slavnostech

9.6.-14.6. – Zájezd do Anglie – 8.-9.třída

11.6.-13.6.  – výukový seminář Klíč, Hořice – 5.třída

Výsledky zápisu do MŠ pro školní rok 2019/2020

Pro školní rok 2019/2020 bylo do mateřské školy Frymburk přijato 10 dětí k předškolnímu vzdělávání.

Seznam dětí podle přidělených registračních čísel naleznete v příloze.

Ve Frymburku dne 28.5.2019

Mgr. Milada Minaříková