slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Projektový den - Žížala (2. třída)

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 jsme ve třídě prožili projektový den s tématem "Žížala". Nejprve jsme si zopakovali, co všechno víme o žížalách. Vyslechli jsme si příběh o žížale Julii, kde jsme předvídali, jak příběh bude asi pokračovat. Poté jsme se dozvěděli, jak se chovají žížaly doma, jak vypadá jejich domeček a jakou potravu mají rádi a naopak neradi. Pod lupou jsme pozorovali živé žížaly. Někteří odvážlivci studovali žížalu ve své dlani. Seznámili jsme se také s anatomií žížaly, životním cyklem a dozvěděli jsme se některé kuriozity ze světa žížal.

Sobotní florbalový kroužek pro žáky a žákyně 1. až 4. třídy

Na základě rozmanitého věkového složení pondělního florbalového kroužku a nadšení dětí jsem se rozhodl kroužek rozdělit a vyčlenit nejmenší, s nimiž bych se tedy setkával každou sobotu. Scházeli bychom se před 8.hodinou ranní u zadních dveří do tělocvičny a hráli bychom od 8:00 do 9:30 hodin. Začneme už tuto sobotu 23.února.

Tomáš Michal

Frymburská stopa 2019

V pátek 15. 2. se za super slunečného počasí uskutečnil další ročník Frymburské stopy pro děti základních škol. Účast byla opět hojná a tak, napříč všemi kategoriemi závodilo okolo 130 dětí. Účastnili se nejen děti frymburské základní školy (přes 50 závodníků), ale také vyšebrodští, loučovičtí a dokonce i besedničtí. Oproti minulému ročníku nebyl silný mráz, sněhové podmínky ideální, a tak byly připraveny perfektní tratě pro všechny kategorie. Díky tomu se závody neuvěřitelně urychlily. K tomu taktéž přispěly souboje pouze o pořadí v kategorii, bez měření času.

Návštěva z Röhrnbachu

V pondělí 18.2.2019 k nám do školy přijelo 27 žáků z bavorské školy v Röhrnbachu.  Röhrnbach leží asi 30 km od českých hranic v blízkosti hraničního přechodu Strážný.

Tato škola stejně jako naše se zapojila do projektu Goethe institutu v Českých Budějovicích a Euroregionu Bavorský les, který podporuje výuku češtiny na německé straně – v Röhrnbachu se učí česky 29 dětí od 2. do 4.třídy – a výuku němčiny na české straně – u nás chodí do kroužku němčiny 23 dětí od 2. do 5.třídy.

Škola NANEČISTO pro předškoláky

Projekt se skládá z 5 setkání, která se budou realizovat v období od 7. března 2019, většinou ve čtvrtek v čase od 16.30 do 18.00 hodin.

První setkání NANEČISTO se uskuteční ve čtvrtek 7.3.2019.

Zápis do 1.třídy proběhne ve středu 10.dubna 2019.

Chystá se Vaše dítě do první třídy?

Můžete si to spolu zkusit tzv.

Nanečisto

Pokud využijete příležitosti zúčastnit se tohoto projektu:

Opět s florbalovými žáčky v Českých Budějovicích

V pátek 15. února, zhruba po měsíci, se naši malí florbalisté vrátili na místo činu – do sportovní haly PF v Českých Budějovicích, aby opět poměřili síly se svými vrstevníky. Tentokráte se zúčastnili turnaje hraného na malé branky.

Úspěch v okresním kole Olympiády v českém jazyce 2018/2019

V lednu se uskutečnilo v pořadí již 45té kolo Olympiády v české jazyce pro ročníku 2018/2019 v kategorii 8. a 9. třída. Naše žákyně 9.třídy K. Shadi Gladišová se umístila na krásném 2. místě a zajistila si tak postup do krajského kola, které se uskuteční v průběhu března.

Tags:

Akce plánované na únor

2.2. – Jednodenní pololetní prázdniny

4.2.-8.2. – Jarní prázdniny

4.2.-5.2. - Stáž pedagogů v ZŠ Dobronín

15.2. – Frymburská stopa

18.2. – Návštěva žáků z německého Röhrnbachu

26.2. – Masopust v mateřské školce

Zrušení autobusové přepravy na Světlík a do Černé v Pošumaví

Po jarních prázdninách od 11.2.2019 bude bez náhrady zrušena autobusová přeprava žáků základní i mateřské školy z důvodu ztráty poskytovatele.

Pro žáky ze Světlíka je k dispozici ranní družina od 6.30 do 7.30.

Omlouváme se za způsobené komplikace!

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka ZŠ a MŠ Frymburk

Lyžařský kurz - 4.třída

Naše třída se od 7. do 11. ledna 2019 zúčastnila fantastického lyžařského výcviku ve Skiareálu Frymburk. Chtěli bychom poděkovat za zapůjčení lyžařského vybavení Lipno Centru a samozřejmě také za senzační týden s milými instruktory Míšou a Honzou, péči a lyžařské podmínky všem ze Skiareálu Frymburk.

Jedna z dětských prací mluví za vše:

Lyžařská zábava