slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Masopust ve školce

Poslední den před uzavřením školky, v pátek 26. 2. 2021 proběhla ve škoce MASOPUSTNÍ VESELICE. I přes všechna hygienická opatření a omezení, kdy jsme museli vynechat masopustní průvod městem, jsme si den všichni moc užili. A to jak ve třídě, kde nás provázela hudba, smích , tanec a hry, tak i venku, kde nás přivítalo krásné sluníčko. 

více fotografií  z masopustu můžete vidět zde: https://www.rajce.net/a17197382

Uzavření mateřské a základní školy od 1.3. do 21.3.2021

Z důvodu zhoršující se epidemické situace je z nařízení vlády od pondělí 1.3.2021 do 21.3.2021 uzavřena mateřská škola, školní jídelna, školní družina a zakázána osobní přítomnost žáků základní školy všech ročníků ve škole, tedy včetně 1. a 2.třídy..

Žákům základní školy je poskytováno distanční vzdělávání. Účast žáků v online hodinách je povinná, nepřítomnost musí rodič omluvit. Vyučuje se podle rozvrhu v týdenních plánech tříd,online hodiny probíhají v prostředí Teams, kam jsou zadávány i ukoly k samostudiu.

Povoleny jsou pouze  individuální konzultace  pro žáky ZŠ (1 žák a 1 učitel) v budově základní školy.

Pro předškoláky v mateřské škole je zajištěno distanční vzdělávání. První pracovní listy si předškoláci odnesli v pátek domů.

Rodiče dětí do 10 let věku budou mít nárok na ošetřovně. Bližší informace najdete zde:  https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení k ošetřovnému.

Kancelář školy bude v týdnu od 1.3. do 5.3. v provozu do 14 hodin.

Přeji nám všem, ať nadcházející tři týdny ve zdraví přečkáme, a doufám, že se alespoň s některými co nejdříve opět uvidíme.

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka mateřské a základní školy

Olympiáda v německém jazyce

Ve středu 24. února u nás poprvé proběhla olympiáda z německého jazyka. Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným za jejich odvahu a chuť vyzkoušet si online školní kolo olympiády. 1. místo obsadil Marek Papaj, 2. místo Filip Svoboda a 3. místo Jiří Š varc. Každý z výherců se může těšit na drobný dárek. Gratulujeme! 

Mgr. Veronika Jinochová, učitelka německého jazyka

 

Dotazníky k výuce na dálku a ke slovnímu hodnocení

Milí rodiče,

už skoro celý školní rok probíhá výuka na dálku. Moc děkujeme za Vaše dosavadní nasazení a spolupráci při učení Vašich dětí. Bez Vás by to nešlo.

Nyní se na Vás obracím s prosbou o vyplnění krátkých dotazníků, které nám pomohou naši výuku dále vylepšovat. Budeme rádi za každou Vaši připomínku nebo postřeh.

Odkaz na vyplnění dotazníku pro rodiče zde:https://dotazniky.kalibro.cz/survey/lQSMI9jo3efWFtWKXA8B

V 1.pololetí dostali všichni naši žáci kromě známek i slovní hodnocení. Krátký dotazník se týká Vašeho názoru na slovní hodnocení. Rádi bychom se mj. dozvěděli, zda máme v této formě hodnocení pokračovat.

Odkaz na vyplnění dotazníku ke slovnímu hodnocení zde:https://dotazniky.kalibro.cz/survey/MDebUKZlypVvblHJqdG2

U mladších žáků prosíme rovněž o Vaši asistenci při vyplňování jejich dotazníků. Pokud máte ve škole více dětí, vyplňte, prosím, dotazník za každé dítě zvlášť.

Dotazníky prosím vyplňte do úterý 2.3.2021.

Děkujeme za spolupráci a doufáme, že výuka na dálku už co nejdříve skončí a děti se budou moci vrátit ke vzdělávání ve škole.

S pozdravem

Mgr. Milada Minaříková, ředitelka školy

Microsoft Office 365 pro žáky ZDARMA

Co je to Microsoft Office 365?

Je to balík nejznámějších kancelářských aplikací Word, Excel, Powerpoint a dalších (OneNote, Acess, Publisher, Outlook, Skype pro firmy, OneDrive), které využívají cloudové služby.

Jak získat Microsoft Office 365?

Zprávičky z naší školičky

LEDEN

Zimní období si děti maximálně užily, sněhu bylo dost. Hrátky se sněhem venku i uvnitř školky, stavby iglú i sněhuláků, chůze na sněžnicích, jízda z kopce na kluzáku, výroba vloček z čehokoliv – fantazii se meze nekladou, výtvarné činnosti, vycházky po okolí, pozorování zimní krajiny.

ÚNOR

Začátek února byl věnován předškolákům a jejich rodičům – v naší školce probíhaly individuální schůzky nově i s dětmi, které si vyslechly z dopisu, co vše zvládají, v čem se posunuly a co je ještě zapotřebí procvičovat. S rodiči jsme následně prodiskutovali vše potřebné pro pohodový nástup do školy.

Předškolácké chvilky probíhají ve školce 1x týdně a dětem je tak zajištěn individuální rozvoj.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

I tenhle rok žáci druhého stupně poměřili své znalosti a konverzační dovednosti v anglickém jazyce. 

V týdnu od 8. 2. do 12. 2. 2021 jednotlivě přišlo do školy 12 odvážných žáků 6. až 9. tříd, aby se utkali ve školním kole olympiády v anglickém jazyce. První úkol byl poslechový, druhý gramatický test a v poslední části po krátkém představení se, si každý vylosoval jedno téma, o kterém se snažil co nejvíce povědět. Dařilo se všem, všichni se snažili předvést co nejvíce ze svých znalostí. 

Olympiády z českého jazyka a dějepisu

Během prosince a ledna se pár žáků, kteří chtěli zkusit pracovat na náročnějších zadáních, přihlásilo na olympiádu z dějepisu nebo z českého jazyka. Dějepis zaměřený na barokní svět si ve školním kole vyzkoušeli tři žáci z deváté a osmé třídy. Dva postoupili do okresního kola, měli tak možnost pracovat se zajímavými historickými texty a obrázky. Do olympiády z češtiny se zapojila jedna deváťačka, Emča M. Protože si dokázala poradit ve školním kole, s chutí se pustila do velmi těžkého zadání okresního kola.  Otázky a úkoly zvládla, jak nejlépe dokázala, a umístila se na 1. místě. Přejeme Emče hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční v dubnu.

L. Mrvková

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer