slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Exkurze Kastner-Bad Leonfelden, Linz

V pondělí 10.prosince se přihlášení žáci osmé a deváté třídy zúčastnili exkurze v Rakousku. První zastávkou byla rodinná firma Kastner, sídlící od roku 1559 v Bad Leonfeldenu. Žáci se dozvěděli nejen o historii samotné firmy, ale také o jejím současném působení. V rámci návštěvy si každý ozdobil perníkové srdce, dle své chuti. Zpestřením byla místní kavárna a obchod s místními výrobky. Vše probíhalo v německém jazyce a paní ředitelka byla naší jazykovou oporou a překladatelem. Následoval přesun do Lince, kde již všichni očekávali užití vánoční atmosféry.

Výlet do Lince

V pondělí 10.12 jsme se 8. a 9. třída sešli ve školní hale, ze které jsme se hromadně přemístili na autobusovou zastávku. Po pár minutách čekání pro nás přijel autobus.

Provoz školní družiny

Od zítra 12.12. do pátku 21.12. bude provoz školní družiny omezen do 16:00.

Děkuji za pochopení, Vajliková Eva

Ježíškova vnoučata

Dnes odpoledne jsem odeslala Vaše krásná přáníčka. Celkem jsme jich vyrobili 75 a to je úžasné číslo. Děkuji všem, kteří podpoříli dobrou věc. Byly to děti z 1.,4. a 5. třídy ( velký dík jejich paní učitelkám), děti z ranního školního klubu a většinu přání napsala děvčata ze 7.a 8. třídy, která  také navštěvují školní klub. Jste skvělí . Gabriela Hartmanová vychovatelka školního klubu

Mikuláš a čerti zavítali do školy

Rozsvěcení vánočního stromu - 30.11.2018

V pátek 30.11.2018 jsme společně s panem starostou O. Řezáčem rozsvítili vánoční stromek.

Tradičně se konal vánoční jarmark a byl připraven bohatý kulturní program a občerstvení.

Akce plánované na prosinec

5.12.– Mikuláš, čerti a andělé v MŠ a ZŠ

6.12. – Setkání čtenářských škol – PŘ,CH

10.12. – Vystoupení ve Wellness Hotelu – MŠ, Frymballet

10.12. – Exkurze do Bad Leonfeldenu a Lince, 8.,9.třída

12.12. – Den řemesel Český Krumlov

19.12. – Vánoční besídka MŠ

20.12. – Vánoce ve škole – 2., 8.třída

21.12. – Třídní besídky, Představení z jarmarku,Vánoční florbalový turnaj 5.-9.třída

22.12.2018 - 2.1.2019 – Vánoční prázdniny

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA 2018/2019

Letos má dějepisná soutěž tematické zaměření :
„Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.
Školního kola se účastnilo 7 žáků z 8. a 9. třídy. Příprava byla důkladná, všichni účastníci byli úspěšnými řešiteli, takže splnili požadovaný limit. Do okresního kola postupují dva žáci s nejvyšším počtem bodů. Okresní kolo se koná v Českém Krumlově koncem ledna.
Chtěla bych poděkovat všem, kteří se účastnili školního kola, a popřát našim reprezentantům hodně sil v přípravě na další kolo.
Miloslava Baldová
VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA

Florbalový turnaj v Kaplici a v Českém Krumlově ve dnech 21. a 22. 11. 2018

Ve středu 21. listopadu se chlapci z naší školy z 5. až 8. tříd – Jan Rizák, Jan Salzer, Pavel Juhaňák, Miloš Králík, Matěj Malina, Kryštof Procházka, Lukáš Řepa, Marek Papaj, Václav Schneider, Benjamin Dočekal - vydali opět s panem Boháčem na okrskové kolo školního florbalového turnaje do Kaplice, aby otestovali svoji sehranost a formu. Po páru vítězných utkání chlapci prohráli několikráte a v konečném součtu obsadili pěkné páté místo z jedenácti.

Bobřík informatiky 2018

Předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.

• Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
  • Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
  • Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.
  • Soutěžení probíhá na počítačích, v počítačové učebně školy.

V kategorii Kadet soutěžilo celkem 39 žáků z 8. a 9. tříd. Úspěšným řešitelem, a pokořením hranice 150 bodů, se stala pouze jedna žákyně 9. třídy (K. Gladišová) se 172 body. Tímto ji gratuluji a věřím, že příští rok, bude úspěšnost žáků v soutěži lepší.