Volby do školního parlamentu

Tento rok se naše škola připojila k celorepublikovému projektu CEDU. Dne 1. 11. 2017 jsme s paní učitelkou Lucií Růžičkovou vyhlásili po prvních úspěšných volbách do školního parlamentu zástupce z každé třídy. První setkání školního parlamentu proběhne příští týden a jeho noví členové se seznámí s obsahem své nové funkce i s potřebnými úkoly, které jsou pro její plnění nezbytné. Volby proběhly minulý týden a jsem potěšena maximální účastí ve všech třídách, v den voleb chybělo ve škole opravdu velmi málo dětí. Chtěla bych poděkovat třídním učitelům za pomoc s přípravou na volby, zodpovědné sestavení kandidátních listin i vlídná slova k těm, kteří letos bohužel neuspěli.  Poděkování patří i žákům, kteří se zúčastnili volební a sčítací komise a za jejich zodpovědný a trpělivý přístup. Zástupci, dále jmenovaní jako „parlamenťáci“, byli zvoleni na dvouleté období. Příští rok se proto voleb zúčastní pouze letošní druhá třída. Ráda bych upozornila na fakt, že s politikou nemá školní parlament mnoho společného, pouze demokratický způsob hlasování.

Funkce parlamentu spočívá ve vzájemné informovanosti napříč ročníky, zapojení se do organizace školních akcí, možnost projevit své názory a z nich formulované návrhy na možné změny chodu školy předkládat vedení školy a všeho s ní spojeného, spoluúčast při řešení problémů a mnoho dalšího. Nadstavbou je progresivní rozvoj komunikačních a prezentačních dovedností všech parlamenťáků.

Výsledky voleb bez závislosti na počtu získaných hlasů:

3. třída:   Ema Ardó, Ella Ebnerová a Eliška Tichá (výjimka pro shodný počet získaných hlasů)

4. třída:   Josef Kamiš a Jan Rizák

5. třída:   Jindřiška Nešvarová a Mikuláš Brichta

6. třída:   Eliška Ouředníková a Václav Schneider

7. třída:   Jakub Tomka a Julie Bandurová

8. třída:   Aleš Točík a Karolína Gladišová

9. třída:   Marie Salačová a Anna Kocourková

Za školní žákovský parlament Mgr. Barbora Tybitanclová.