Bobřík informatiky

Naši žáci 2. stupně (6. a 8. třídy) se i letos zúčastnili již v pořadí 10. ročníku celostátní soutěže Bobřík informatiky, který se konal ve dnech 6. – 17. 11. 2017.

Celkem se zúčastnilo 395 základních škol a 117 gymnázií po celé ČR. Soutěž pro žáky základních škol organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a proběhla u počítačů s webovým prohlížečem. Každý soutěžící dostal elektronický test s 15 otázkami, zabývajících se zejména logickým myšlením, přičemž odpovídal nejčastěji zaškrtáváním možností či přesouváním obrázků. Soutěžilo se ve 2 kategorií Benjamín (6. - 7. třída), Kadet (8. - 9. třída)

Nejlepším umístěním se naše žákyně Karolína Gladišová (8. tř.) blýskla na 114. místě v rámci své kategorie Kadet v celé ČR z více než 12 000 žáků.

Kategorie BENJAMIN (6. třída)

• Eliška Ouředníková - 189 bodů

Kategorie KADET (8. třída)

• Karolína Shadi Gladišová - 228 bodů - 114. místo v ČR (v kategorii KADET)
  • Kovářová Jana - 197 bodů - 1642. místo v ČR (v kategorii KADET)
  • Točík Aleš - 153 bodů - 5143. místo v ČR ( v kategorii KADET)

Velmi gratuluji a děkuji za trpělivost a píli úspěšným řešitelům Elišce Ouředníkové (6. třída), Karolíně Gladišové (8. třída), Janě Kovářové (8. třída), Aleši Točíkovi (8. třída) a věřím, že příští ročník bude ještě úspěšnější než ten letošní.

Mgr. Štefan Kakaš

Tags: