Jsme čtenářská škola

Byli jsme přizváni do prestižního projektu ČTENÁŘSKÝCH ŠKOL, jehož realizátorem je o.p.s. Pomáháme školám k úspěchu rodinné nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových The Kellner Family Foundation. Posláním projektu Pomáháme školám k úspěchu je podporovat zapojené veřejné školy tak, aby se v nich mohl učit naplno a s radostí každý žák. Z jihočeského kraje jsou do projektu zapojeny kromě nás i dvě krumlovské základní školy.

Na každé ze zúčastněných škol působí tým učitelů, který intenzivně pracuje na rozvoji čtenářství ve škole. Náš tým se skládá z Mgr. M.Baldové, Mgr. M.Minaříkové, Mgr. H.Reifové a Mgr. J.Vopátka. Pomáhat nám bude externí mentorka Mgr. B.Jochová.

Cílem projektu je podpora týmu pedagogů při rozvoji čtenářské a kritické gramotnosti žáků na čtenářských školách.

Projekt PŠÚ - Čtenářské školy nám umožňuje kvalitní podporu dalšího vzdělávání učitelů. Učitelé se pravidelně účastní seminářů, které jim pomáhají rozkrývat celou oblast čtenářství, ale také efektivního učení a formativního hodnocení. Pro výměnu zkušeností i společného učení budou probíhat pravidelná setkávání učitelů našeho sboru a  regionální setkávání zejména se ZŠ Za Nádražím a ZŠ Plešivec Český Krumlov. V neposlední řadě má škola možnost spolupracovat i s dalšími zapojenými školami z celé republiky. Účast 3 učitelů naší školy na prázdninové Letní škole projektu Pomáháme školám k úspěchu svědčí o tom, jak důležitá je pro nás tato oblast vzdělávání.