Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Jsme čtenářská škola

Byli jsme přizváni do prestižního projektu ČTENÁŘSKÝCH ŠKOL, jehož realizátorem je o.p.s. Pomáháme školám k úspěchu rodinné nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových The Kellner Family Foundation. Posláním projektu Pomáháme školám k úspěchu je podporovat zapojené veřejné školy tak, aby se v nich mohl učit naplno a s radostí každý žák. Z jihočeského kraje jsou do projektu zapojeny kromě nás i dvě krumlovské základní školy.

Na každé ze zúčastněných škol působí tým učitelů, který intenzivně pracuje na rozvoji čtenářství ve škole. Náš tým se skládá z Mgr. M.Baldové, Mgr. M.Minaříkové, Mgr. H.Reifové a Mgr. J.Vopátka. Pomáhat nám bude externí mentorka Mgr. B.Jochová.

Cílem projektu je podpora týmu pedagogů při rozvoji čtenářské a kritické gramotnosti žáků na čtenářských školách.

Projekt PŠÚ - Čtenářské školy nám umožňuje kvalitní podporu dalšího vzdělávání učitelů. Učitelé se pravidelně účastní seminářů, které jim pomáhají rozkrývat celou oblast čtenářství, ale také efektivního učení a formativního hodnocení. Pro výměnu zkušeností i společného učení budou probíhat pravidelná setkávání učitelů našeho sboru a  regionální setkávání zejména se ZŠ Za Nádražím a ZŠ Plešivec Český Krumlov. V neposlední řadě má škola možnost spolupracovat i s dalšími zapojenými školami z celé republiky. Účast 3 učitelů naší školy na prázdninové Letní škole projektu Pomáháme školám k úspěchu svědčí o tom, jak důležitá je pro nás tato oblast vzdělávání.