Exkurze Ars Electronica Center (Linec 2017)

Názory dětí na exkurzi do Lince (Ars Electronica Center, vánoční trhy):

• Promítání reklamy na auto Škoda, let hvězdami a na zakončení závod na lyžích, byl to rozhodně zajímavý zážitek z AEC. Následně rozchod ve městě na vánoční trhy. A i přes ty drobné nedostatky v mluvě, jsme se domluvili. Nekupovali se jenom dárky na Vánoce, ale také jídlo, palačinky a nealkoholické nápoje, jako třeba horká čokoláda. Rozhodně to byl příjemně strávený den.
  • V Linci to bylo super, hlavně Ars Eletronica Center. Nejlepší byl rozchod a trhy.
  • Celkově se mi v Linci moc líbilo.Trhy a hlavně obchody co si budem povídat :).Také cesta byla skvělá btw ty songy devátáků nejsou nic moc, ale postačí sluchátka. Taky mě potěšilo, že tam nebylo moc lidí takže skoro žádné fronty. Ars Elektronika byla jako vždy super. Jako první jsem si mohla vyzkoušet virtuální realitu, z které se mi trochu motala hlava, ale i tak mě to bavilo.
  • Výlet se mi líbil. Výstava byla zajímavá a hodně moderní. Trhy se mi taky líbily. Určitě bych se tam znovu podíval.
  • Dne 14.12. jsme vyrazili společně se 7. a 9. třídou do Lince. Nejdříve jsme šli do Ars Electronica Center, kde jsme si uložili věci do skříněk a rozdělili jsme se na dvě skupiny. Prohlédli jsme si laboratoře a potom jsme šli na promítání vesmíru do Deep Space. Poté jsme se oblékli a vyrazili jsme na místní trhy. Učitelé nám dali rozchod, a tak jsem se vydala společně se Šárkou ke stánkům. Dost jsme se nasmáli, když jsme se snažili domluvit se. No nakonec jsme to nějak zvládli. Šli jsme se  podívat i do místních obchodů, kde jsme si také něco koupili. Po dvou hodinách rozchodu jsme se vrátili na místo srazu a šli jsme k autobusu. A jeli jsme zpátky do Frymburka.  Moc jsem si to užila a doufám, že příští rok pojedeme znovu.
  • V 7:45 jsme vyrazili od školy do Lince. Jeli jsme celkem dlouho a vůbec mě ta cesta nebavila. Autobus nám zastavil kousek od Ars Electronica Center,  tam jsme si dali věci do skříněk a rozdělili jsme se do dvou skupin – ty co tam už byli a ty co tam byli poprvé. Potom jsme šli na promítání Deep Space a po promítání jsme jsi Ars Electronica Center mohli projít sami. V půl 12 jsme měli sraz a šli jsme na Hauptplatz, kde jsme si prošli stánky. Většina z nás šla po Schmidtorstraße a Landstraße na ty větší trhy. V půl 2 jsme měli sraz na Hauptplatz u nějakého sloupu, šli jsme k autobusu a jeli jsme zpátky do Frymburku.