ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z DĚJEPISU A ČESKÉHO JAZYKA

V lednu 2018 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, s tematickým zaměřením  „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“ .Vzhledem  k tomu, že učivo 20. století je bližší deváté třídě, zúčastnilo se školního kola 5 žáků z devítky. Anna Kocourková a Magdaléna Krejzová postoupily do okresního kola v Českém Krumlově. V konkurenci 23 závodníků obsadila Magdaléna Krejzová 4. místo a Anna Kocourková skončila na 9. místě.

V měsíci lednu se konalo také školní kolo Olympiády z českého jazyka – je rozdělena na jazykovou část a slohovou část. Olympiády se účastnilo 7 žáků z 8. třídy a 9 žákyň z 9. třídy. Na prvních třech místech skončily se stejným počtem bodů Karolína Gladišová, Kateřina Palmová a Viola Salzerová. Velmi pěkné byly slohové práce většiny účastněných.

Všem, kteří mají zájem rozvíjet své znalosti a schopnosti a pustí se do olympiád, děkuji a našim deváťáčkám přeji, aby se jim dařilo i při přijímacím řízení  nejen z českého jazyka.

M.Baldová