Mezinárodní přírodovědná soutěž YPEF - Mladí lidé v evropských lesích

Frymburské deváťačky jdou do krajského kola YPEF

Horní Planá – Už podruhé uspěly v mezinárodní přírodovědné soutěži YPEF (Mladí lidé v evropských lesích) a postupují do regionálního kola v Písku.
Anna Kocourková, Viola Salzerová a Magdaléna Krejzová z Frymburka získaly 70 bodů z 80.

"Přípravné materiály a nějaké otázky jsme si vytiskly z internetu," uvedly před soutěží. "Že pojedeme na soutěž, jsme zjistily asi týden předem, tak jsme moc času na přípravu neměly," dodaly se smíchem. Týdenní příprava ale byla, jak je vidět, dostatečná.

„Vedlo se jim moc dobře,“ zhodnotila výkon svých svěřenkyň učitelka Zuzana Frantálová. „Na kraji už ale budou i nějaké otázky v angličtině a také poslech hlasů zvířat, tak to budeme muset ještě dopilovat.“

Do soutěže YPEF se hornoplánská divize Vojenských lesů a statků zapojila před čtyřmi lety. „Jsem rád, že se školy z okolí účastní, každý rok nám družstvo přibude“ řekl Petr Král, ředitel divize, která pro děti i pro školy na Českokrumlovsku pořádá řadu akcí, například Den dětí na Olšině nebo terénní exkurze a přednášky z lesní pedagogiky. „Budeme rádi, když jich bude víc, ale jsme v lokalitě, kde druhých stupňů ZŠ a středních škol není tolik.“ Do dalšího ročníku soutěže se mohou školy hlásit přes webové stránky VLS.

Kromě frymburské školy se do 8. ročníku soutěže YPEF zapojila ještě škola z Horní Plané, která vyslala tři týmy složené z dětí ze šestých až osmých ročníků.