Jste zde

Africké vystoupení ve škole

Kamarádi z Demokratické republiky Kongo

16. 1. 2018 přijeli do Základní školy Frymburk obyvatelé Demokratické republiky Kongo. Nejdřív nám vyprávěli, jak se jmenují, potom co se dělá třeba ve škole a další. Vysvětlovali , jak vypadají jejich vesnice (z bambusu, dřeva i sena). Říkali, že hlavní město DRK je Kinshasa nebo že tam žije 69 milionů obyvatel. Potom jsme hráli na bubny (děti tleskaly), zpívali i tancovali. Potom jsme si kupovali náramky a zkoušeli jsme bubnovat.

(DRK=Demokratická republika Kongo, je to 2. největší africký rovníkový stát.)

Kongo

Dne 16. 1. 2018 k nám přijela návštěva z Afriky, z Demokratické republiky Kongo.

Hlavní město je Kinshasa. Měli velké bubny a hráli na ně moc pěkně. Měli moc pěkné obleky, které se u nich nosí, když je tam optimální teplota.

Když je tam „zima“ nosí normální oblečení jako my: mikiny, kalhoty, trika, bundy…

Byli moc hodní. Měli velký talent, bylo to hodně vidět, měli to v krvi. Paul uměl velmi pěkně zpívat. Nakonec jsme si mohli koupit náramky a náhrdelníky.

Kongo

V úterý 16. 1. 2018 k nám přijeli z Demokratické republiky Kongo - 3 lidi (černoši) a snažili se nám ukázat, jak se u nich žije. Sice jsou z Konga, ale pár let už žijí v Praze. Ukázali nám své tance – holčičí i klučičí. Byli srandovní. Zazpívali nám i jejich písničku, ukázali, jak hrají na bubny, a řekli nám, jaká tam mají zvířata. Zjednodušeně – opravdu nám ukázali, jak se žije u nich.

Kongo - přednáška

Dne 16. 1. 2018 k nám do ZŠ Frymburk přijeli tři muži z Konga (Demokratické republiky Kongo). Přednášeli nám, jak to v Kongu chodí. Jakou tam mají školu, pravidla a kulturu. Jejich vyprávění bylo moc zajímavé. Také nám říkali, že do školy chodí jen ten, kdo na to má peníze. Také dali přednášku i MŠ, která z toho byla nadšená. Myslím si, že si z tohoto dne každý něco odnesl.

Přátelé z Konga

Když jsem vstoupil do tělocvičny, byli tam tři. Já jsem si myslel, že je jenom jeden. Byl jsem velmi překvapený. Hlavní se jmenoval Pól-Pavel. Bubnovali, zpívali a tancovali, bylo to úžasné. Pak nabídli holkám, jestli nejdou tancovat, šlo jich šest, až dotancovaly, šlo šest kluků. A ještě měly holky sukně ze slámy a kluci si s toho udělali tričko. Pak šli tancovat všichni. Nakonec jsme si kupovali náramky a náhrdelníky.

Obrázek: 
Tags: 

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Návštěvnost stránek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer