Sálová kopaná 2018 - Kaplice (5., 6., 7. třída) aneb Souboj Davida s Goliášem. Že jste ještě nečetli, že by proti sobě hráli kopanou? Tak to vám teď předvedeme.

Říká se, že souboj Davida a Goliáše byl kolosální. Minimálně tím, že Goliáš byl obr a David prostě kluk. A přesto ho porazil.
Náš dnešní turnaj by šel provázet tímto rčením. Kluci z páté, šesté a sedmé třídy se dnes postavili věkově vyrovnaným soupeřům dalších škol z Českokrumlovska. Celkově bylo včetně Frymburku 8 škol. Hráli jsme zápas se 6 z nich.
Jak určitě víte, věk kolem 10-13 let je nazývám věkem "rukovosti a nohovosti" a tak je někdo vytáhlý jako basketbalista a někdo zůstavá menším klučíkem. A teď to na hřišti kopané postavte proti sobě. Často se dětem nelíbí, že se zúčastním hry s nimi. Mám však proto argumenty, že právě na zápasech mohou potkat soupeře větší a silnější a já jsem možností, jak to alespoň z části nahradit. A pak to mají také jako srandu. No, dnes kluci nastoupili a výškový rozdíl nahrazoval snad jen Adam, který přečníval celé naše družstvo včetně mě a dorovnával ten zbytek. Měli jsme však výběr z několika slibných hráčů místní čutané, ale také již na okresní úrovni (myslím, kdyžtak opravím). Proto jsme si věřili a kluky jsem motivoval co to šlo. Samozřejmě se občas objevilo: "Ale ty jsou moc velký, jak to mám asi udělat." "A jsou díky tomu rychlejší." A samý takový. Ale naštěstí to bylo jen dočasné a kluci se do zápasů pustili s patřičnou vervou.

První zápas udrželi remízu, když se ani našim nepovedlo proměnit minimálně šest střel na bránu. Převaha byla jasná a většinu zápasu se kluci drželi na polovině soupeře. Za Nádražím měli sice pouze tři střely na bránu, za to pořádné a jedna trefila tyčku. Naštěstí bez skóre.
Druhý zápas kluci podceňovali Velešín a myslím, že byli překvapeni, jak Velešínští hráli. Naštěstí jsme vyhráli 2:1. Následně Za Nádražím remízovali s Velešínem a klukům se tak otevřela cesta pro boj o cenné kovy.
Zápas se stříbrnou Fantovkou však projeli 4:0, asi bych to připisoval kopnutím do vosího hnízda, kdy všichni kluci lítali okolo, ale nikdo se moc hry nezúčastnil - přisuzuji to předtím získanému postupu, protože...

Zápas o postup do finále s Větřní kluci udrželi až do poslední minuty s remízou, bojovali jako lvi a hráli tak, že i tribuny byly v napětí, jak to dopadne. Žel zbytečným faulem byla proměněna penalta a kluci tím tak ztratili možnost bojovat o první dvě místa pomocí penalt. Nakonec získali i uznání od pana učitele z Větřní za vyrovnaný zápas - S FAVORITY a ZLATÝMI HRÁČI TURNAJE!!!

Tato možnost se jim však vyplnila, když šli do boje o bronz. Celý zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný doplněný několika střelami na obě brány a s vynikajícími zákroky obou brankářů. Kluci tak podstoupili penalty, ve kterých mělo více štěstí družstvo ZŠ Školní, kterým se povedlo proměnit o jednu penaltu více.

A tak skončil boj našich kluků nepopulárním čtvrtým místem. Pro mě je to však obrovský úspěch, když se na tuto pozici vyšplhali z osmi zúčastněných týmů. Klobouk dolů pánové a myslím, že v dalších letech prokážete své kvality ještě více a konečně si odvezete zasloužený pohár.

Děkuji i za organizaci panu Kratochvílovi, Svitákovi, za dopravu panu Labajovi st. a všem přátelům naší školy a především našemu týmu, který ukázal, že v kopané může Frymburk značně konkurovat.

Honza Vopátek