MUZIKÁL MEFISTO V PRAZE

V pátek 23. 2. 2018 se naše škola vydala do Prahy na muzikál Mefisto. Jeli žáci 6. – 9. třídy. Odjížděli jsme v půl osmé od školy. Cesta byla dlouhá, ale mně celkem rychle utekla. Cestou jsme se zastavili v Písku, kde jsme si koupili malé občerstvení. Po příjezdu do Prahy jsme šli do Technického muzea. Zde jsme se rozdělili podle zájmů a měli jsme rozchod. Mohli jsme si prohlédnout staré vlaky, auta, letadla, kola i balóny. Také jsme navštívili různé pavilony. My jsme si vybrali pavilon astronomie, architektury a televizního vysílání. Když jsme vše prohlédli, sestoupili jsme do uhelných dolů, kde měli někteří nepříjemné pocity z podzemí, ale všichni přežili a těšili jsme se do Palladia na jídlo a nákupy. I zde jsme byli podrobně informováni o všem podstatném, jak se neztratit a sejít se opět, v kolik a tak. Hodně žáků s výkřikem:“ Konečně jídlo!“ běželo dovnitř. Kromě jídla nás zajímaly i obchody a užívali jsme si obchodů. Sešli jsme se v půl páté a vyrazili se převléknout do společenských šatů do autobusu. Ale ouha! Autobus nebyl u Hlavního nádraží, ale čekal u nádraží Masarykova, což je úplně jinde. Komunikační šum způsobil, že jsme se prošli trochu rychleji Prahou, abychom vše stihli. Podařilo se! Konečně jsme seděli v divadle Hybernia a sledovali úžasný příběh o lásce a pokušení. Naštěstí v muzikálu láska zvítězila a my se večerní Prahou vydali zpět k autobusu. Maty říkal, že to bylo úžasné, klidně by šel ještě jednou a my jsme s ním souhlasili. Cesta zpět nocí byla zpestřena filmem v autobusu, ale mnozí již stejně spali. Jsme rádi, že můžeme jezdit na muzikály do Prahy a děkujeme Báře Tybitanclové a Lucii Mrvkové, že s námi do hlavního města vyrazily. Těšíme se na další rok a další muzikál.

Za všechny, kteří tam byli, to napsali sedmáci.