Den Země 20.4.2018

Dne 20.4. jsme ve škole měli den Země, letos zaměřený na škodlivost plastů v oceánech (o čemž jsme měli zhruba před 2 týdny projektový den). Jelikož však u nás není oceán, vydali jsme se sbírat plasty do lesa, kousek od naší školy.

Naše 8.třída si to namířila na Vřesnou. Svítilo sluníčko a my jsme si to s pytly na odpadky a s rukavicemi rázovali podél Lipna. Cestou jsme sbíhali ze stezky pro igeliotvé pytlíky, krabičky od cigaret, plastové kelímky, obaly od sladkých tyčinek, autobaterky, petláhve; plechovky, staré noviny, plachty, alobaly, papírové krabice a pro spoustu jiných odložených věcí.

Povídlai jsme si a bylo teplo jako v létě. Naplněné pytle jsme dávali na vozík, který s sebou vzal pan učitel Ševčík. Všechny jsme potom nechali u cesty, aby je mohly odvézt. Pan učitel Kakaš měl s sebou foťák a fotil nás při práci.

V duchu jsme se všichni zabírali úvahami nad světovým problémem s červeně alarmujícím nápisem: PLASTY. Odpady, které jsme nacházeli v nás probudili jakousi zodpovědnost za naší planetu.

Den Země jsme si užili hlavně díky pánům učitelům, Ševčíkovi a Kakašovi.