Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Den Země 20.4.2018

Dne 20.4. jsme ve škole měli den Země, letos zaměřený na škodlivost plastů v oceánech (o čemž jsme měli zhruba před 2 týdny projektový den). Jelikož však u nás není oceán, vydali jsme se sbírat plasty do lesa, kousek od naší školy.

Naše 8.třída si to namířila na Vřesnou. Svítilo sluníčko a my jsme si to s pytly na odpadky a s rukavicemi rázovali podél Lipna. Cestou jsme sbíhali ze stezky pro igeliotvé pytlíky, krabičky od cigaret, plastové kelímky, obaly od sladkých tyčinek, autobaterky, petláhve; plechovky, staré noviny, plachty, alobaly, papírové krabice a pro spoustu jiných odložených věcí.

Povídlai jsme si a bylo teplo jako v létě. Naplněné pytle jsme dávali na vozík, který s sebou vzal pan učitel Ševčík. Všechny jsme potom nechali u cesty, aby je mohly odvézt. Pan učitel Kakaš měl s sebou foťák a fotil nás při práci.

V duchu jsme se všichni zabírali úvahami nad světovým problémem s červeně alarmujícím nápisem: PLASTY. Odpady, které jsme nacházeli v nás probudili jakousi zodpovědnost za naší planetu.

Den Země jsme si užili hlavně díky pánům učitelům, Ševčíkovi a Kakašovi.