Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Biologická olympiáda 2018

Téma letošní biologické olympiády byl POHYB, pohyb rostlin a živočichů. Do školního kola se zapojilo celkem 10 žáků, 4 žáci z mladší kategorie: Šulcová Tina, Ouředníková Eliška, Mičanová Ema z 6. třídy a Matušincová Zdeňka ze 7. třídy, 6 žáků ze starší kategorie: Krejzová Magdaléna, Salzerová Viola z 9. třídy,      Kovářová Jana, Gladišová Karolína, Sahli Mariane a Výmolová Sára z 8. třídy.

Do okresního kola kategorie D mladších žáků jsme vyslali úplné začátečníky z 6. třídy Tinu Šulcovou         a Elišku Ouředníkovou, které zpracovávaly vstupní úkol z pozorování žížal, jejich chování v různých prostředích a na různé podněty. Po náročném (test, laboratorní úkol, poznávání 20 rostlin a 20 živočichů) okresním kole, které v letošním roce poprvé probíhalo v Gymnáziu v Českém Krumlově 12. 4., se umístily na 10. a 11. místě.

V okresním kole kategorie C starších žáků jsme měli 4 zástupce, Kovářovou Janu , která zpracovávala vstupní úkol na téma Šíření plodů a semen, Gladišovou Karolínu s úkolem Pohyby rostlin. Obě obsadily se stejným počtem bodů pěkné, ale nevděčné 4. místo.

Dále nás reprezentovaly již naposledy dívky z 9. tř. Krejzová Magdaléna a Salzerová Viola s úkolem Pohyby rostlin, které obsadily 8. a 10. místo v okrese. Patří jim velké poděkování, protože se úspěšně účastnily dalších 3 soutěží a ještě se zodpovědně připravovaly na přijímací zkoušky na střední školy.

Jsem ráda, že máme žáky, kteří se zajímají více o přírodu a mají zájem objevovat nové poznatky.         Přeji všem hodně radosti při dalším přírodovědném bádání.

p. uč. Zuzana Frantálová