Památník koncentračního tábora Mauthausen

Dne  8.června jsme my, žáci deváté třídy, navštívili  koncentrační tábor Mauthausen .Tento koncentrační tábor byl zařazen do kategorie III. stupně,to znamenalo nejtvrdší vězeňské podmínky pro všechny,kteří se sem dostali.Celý koncentrační tábor jsme si mohli projít  bez dohledu pedagogů, abychom si vše mohli prožít sami. V mobilních telefonech jsme měli nainstalovanou aplikaci, která nás celým areálem provázela. Viděli jsme zde Park pomníků, který byl věnován jednotlivým státům a skupinám obětí, pověstné ,,schody smrti“ v kamenolomu a mnoho dalších míst, kde trpěli a umírali nevinní lidé. Velmi smutná byla návštěva Místnosti jmen, kde jsme nacházeli jména lidí z Československa, kteří bojovali proti fašismu. Zjistili jsme,že je velký rozdíl  číst o historii v učebnici a mít možnost vše vidět na vlastní oči.Pokud se lidé z historie chtějí opravdu poučit, neměli by se vyhýbat návštěvám ani takových míst jako je Mauthausen.