Rafty 7. třída

Náš výlet jsme začali ve Vyšším Brodě. Hned po nasednutí do raftu začaly zmatky a někteří dokonce spadli do vody. Cílem bylo dostat se do kempu Braná. I když cesta byla dlouhá a náročná, tak jsme to dokázali. Po příjezdu do kempu jsme byli šťastní, že si můžeme odpočinout, proto jsme si rychle vybrali chatky a převlékli jsme se z mokrého. Po krátkém odpočinku jsme usedli na verandu a začali hltat naše svačiny. Zbytek dne jsme strávili vtipkováním, povalováním a pozorováním paní Růžičkové, jak ,,blbne“ s lékařskou folií. Večery jsme strávili u ohně, kde jsme si jen tak povídali a Maty hrál na kytaru. Ve 12 večer jsme už všichni měli být ve svých chatkách, ale měli jsme možnost spát venku a užívat si pohled na hvězdy. V půl 10 ráno následujícího dne jsme nasedli na raft a vypluli do Českého Krumlova. Asi po 4 hodinách jsme dorazili do Krumlova, kde jsme si dali výbornou pizzu. Po vyčerpávající cestě jsme byli nesmírně šťastní, že si můžeme dojít na pořádné jídlo, ale obědová přestávka trvala jen chvíli, protože jsme museli odplout až do samotného cíle naší plavby, který byl U Trojice. Když jsme dopluli do cíle, byli jsme rádi, že jsme se neutopili a dodalo nám to odvahu i do 9. třídy, kde pojedeme na kánoích.

Zážitky z raftů

Můj kamarád Kuba cákal vodu po celém raftu. A tak jsem si řekl, že bych  ho shodil do vody. Tak jsem ze zádi raftu slezl až na příď. Kuba si mě všiml a zahákl si nohy do popruhu. I tak jsem se ho snažil shodit. ,,To vzdávám, Kubu neshodím“ říkám. Šel jsem zpátky po boku raftu na svoje místo. Toho využil pan učitel a schválně do mě drknul. ,,Ale to né!“ stihl jsem říct, když jsem ztratil rovnováhu. Věděl jsem, že skončím ve vodě, a tak jsem skočil. A to byl můj první pád do vody.

Maty.Š

Hráli jsme různé hry a jedna z nich byla, že jsme se měli postavit na raft a držet se za ruce. Skoro jsme to zvládli, kdyby Adam špatně nestoupl a nespadl do vody a sním i Jirka. Já jsem se tak smál, až jsem do vody spadl taky.

Maty.P

Ráno jsme v naší chatce měli zmatek, protože jsme hned věděli, že nepořádek, který jsme tam měli, nestihneme uklidit. Ale uklidnila nás výborná snídaně U Fíka. I když jsme si mysleli, že úklid nezvládneme, tak jsme všechno stihli.

Anet.H

Sepsali žáci 7. Třídy.