Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Expedice Robinson 4. třída

Byla to velmi naučná expedice ale byla skvělá. Cesta s těžkým batohem na zádech byla velmi náročná, ale jako Robinsoni jsem to samozřejmě všichni zvládli. Na „ostrově“ nás čekal testament, který otestoval naši paměť a trpělivost. Pak nás koza vozila k indiciím, které jsme s Pátkem a papouškem rozluštili a pak večer tančili jako lidojedi kolem ohně. Jídlo jsme si museli „ulovit“ poschovávané v lese jako správní Robinsoni, i když někteří hledali tak poctivě, až na chvilku zabloudili. Když jsme se pak všichni našli, uvařili jsme z něj výtečné domácí hamburgery pečené na kameni. Chutnal nám i fazolový guláš z kotlíku, i když se někteří bez stolu polili, ale naštěstí ho bylo dost a doma nás čekala pračka, která to i s chápající maminkou vyřešila.

Nejsilnější? Byla to chuť borůvek, když je hlad, noc pod širákem, klučičí lumpárny v chatkách, anebo čerstvé pití s bylinkami bez cukru. Někteří z nás přišli na to, že je baví šít tornu přes rameno, nebo si třeba vyrobit „bosoboty“, které Robinson jako první hned po jídle musel také zvládnout vyrobit. Odvážlivci druhý den místo sprchy využili i za chladného počasí naše milované Lipno, u kterého jsme vyráběli záchranný člun, do kterého jsme posadili figurku ztroskotance a někteří mu dali i zásobu jídla na cestu domů. Jedinou Pavlínku přemohla únava a druhý den odjela domů. Bavilo nás, když jsme šli po tmě jenom podle bílých stop, které nás dovedly k rituálnímu ohni s vonnými tyčinkami, jež plnily přání. Nebavilo nás chodit do kadibudky bez splachování a otravná všudypřítomná klíšťata, která se o některé z nás pokoušela i přes použitý repelent.

P.S. MOC JSME SI TO UŽILI!!! Vzpomínky jsou smíšené a velmi silné. Jsme na sebe hrdí.

Vaši čtvrťáci, paní učitelky Eva Vajliková a Barbora Tybitanclová