Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Výukový seminář „My a naše práva“

Od 11. 6. do 15. 6. 2018 se naše třída věnovala výukovému semináři na téma „My a naše práva“, který jsme od úterý do pátku strávili v ubytovacím zařízení v Hořicích na Šumavě. Seminář pomohl dětem odhalit, např. co to znamená právo na soukromí, na vyjadřování vlastního názoru, …, ale také to, že tam, kde začínají práva druhého, ta moje končí.

Třeťáci dokázali, že už nejsou žádná mrňátka a zvládnou bydlet s kamarády, chovat se k sobě slušně a přespat tři dny bez rodičů. V rámci programu si děti vyzkoušely i život handicapovaných, když vedly svého „slepého“ kamaráda lesem nebo stavěly domečky v lese se svázanýma rukama. Během  mnoha her každý zakusil, jaké to je, když je někdo ze hry vyčleněn kvůli nějaké odlišnosti. Děti si do sytosti užily skákání na trampolíně, ping- pong nebo zdejší zvířátka (třeba i na naší šnečí farmě ). Nejsilnějším zážitkem bylo závěrečné povídání u ohně, při kterém se nikdo nebál projevit ostatním důvěru a svěřit se nám.

Shodli jsme se, že pobyt i seminář se nám velmi líbil a pomohl nám ujasnit si vztahy ve třídě.