Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Zvýšení kvality vzdělávání - IROP

TISKOVÁ ZPRÁVA – 20.7.2018

Pokud v těchto dnech budete procházet kolem areálu naší základní a mateřské školy, určitě zaregistrujete, že v zahradě roste nová „pergola“ - venkovní učebna pro 25 žáků.  Je to jen jedna z aktivit, které jsou financovány v projektu „Zvýšení kvality vzdělávání v ZŠ Frymburk“ z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) prostřednictvím MAS Rozkvět.

Díky této významné finanční podpoře, která činí 95% rozpočtu projektu, budou moci žáci školy už od září využívat nově vybavenou učebnu cizích jazyků nebo řadu moderních pomůcek pro výuku přírodovědy.

Cílem těchto investic je zvýšení kvality výuky komunikace v cizích jazycích a výuky přírodních věd a také modernizace výuky pracovních činností, za účelem rozvoje manuální zručnosti žáků prostřednictvím technických a řemeslných oborů.

„Chtěli jsme získat především moderní výukové pomůcky, proto jsme využili nabídku MAS Rozkvět a možnost získání dotace na nákup nového vybavení“, uvedla Mgr. Milada Minaříková, ředitelka školy.

„Díky dotaci místním školám prostřednictvím strategie MAS Rozkvět se žákům i na venkově dostane srovnatelných podmínek, jaké mají obyvatelé ve velkých městech“, dodal ing. Petr Leber, předseda MAS Rozkvět, z.s., která ve své strategii (SCLLD MAS) vyčlenila na podporu rozvoje školství téměř 11 milionů korun.

Více informací o SCLLD MAS Rozkvět naleznete na www.masrozkvet.cz .

Kontakt:

Monika Hůrská, vedoucí pracovník SCLLD MAS Rozkvět