Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

PROJEKT EDISON

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Přínos projektu

• Prestiž a zviditelnění se mezi ostatními školami
  • Atraktivita pro nové studenty
  • Kontakt se zahraničím
  • Motivace žáků a studentů k dodatečné aktivitě
  • Mezikulturní gramotnost
  • Srovnání různých zemí s ČR (historie, ekonomika, kultura, zvyky, každodenní rutina aj.)
  • Motivace ke zlepšení se v angličtině
  • Seznámení se jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak projekt probíhá

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy 1 týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Global HOST – Přiveďte svět do svého domova

Podpůrným projektem EDISONu je projekt zvaný Global HOST, díky kterému mohou rodiny a studenti ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. Kromě toho si pročvicit angličtinu zdarma, získat přátelé a stát se ambasadorem české kultury. Je potom na dané základní/střední škole, kde projekt EDISON probíhá, jestli se rozhodne pomoct zařídit ubytování v hostitelských rodinách a nebo ne.

Další informace o tomto projektu, který zajišťuje organizace AIESEC, můžete nalézt na webové stránce http://aiesec.cz/pro-skoly/

Tags: