Rodičovské schůzky ve třech :  1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. třída    7. třída    8. třída    9. třída

Výukový seminář "Zvládneme to spolu" - 9.třída

V pondělí 15.10. jsme brzy ráno vyrazili na náš poslední seminář s názvem "Zvládneme to spolu". Naším cílem bylo rekreační středisko Olšina v bývalém vojenském prostoru. Všichni jsme se těšili na tamní prostředí a 2 dny příjemných aktivit.

První sraz byl na autobusové zastávce ve Frymburku v 7:10. Sešlo se nás zhruba 10 a 2 naši vedoucí (pan učitel Kakaš, a paní učitelka Frantálová). Autobusem jsem pokračovali do Hůrky na Šumavě (kde na nás čekal zbytek spolužáků) odkud jsme pěšky, krásnou procházkou, došli až k místu pobytu.

Mezi aktivity, které bych vypíchla patřila záchrana vejce z hnízda, kde jsme měli za úkol vytvořit s omezeným materiálem dokonalou ochranu slepičího vajíčka tak, aby přežilo pád ze 4 m. Nebo aktivita, kde jsme si pomocí dotazníků ujasnili, každý sám za sebe, jaký učební styl nám vyhovuje nejvíce, což se nám bude hodit při následné výuce. Nejlepšími aktivitami byly bezesporu masky, kdy jsme si lehli na karimatku a spolužáci nám pomocí sádrových obvazů tvarovali náš "obličej". Bylo velmi příjemné odpočívat  při příjemné hudbě a důvěřovat spolužákovi, který se snažil nás moc nezapatlat  :). Masky jsme si mohli poté i graficky dotvořit a zkrášlit.

V Olšině skvěle vařili, na snídaně, obědy a večeře jsem chodili do nedaleké restaurace, kde jsme měli vždy vše pěkně připravené a přichystané.

Poslední den  (středa 17.10) jsem uklidili naše pokoje, koupelnu a společenskou místnost a šli ven na poslední aktivitu "lesní golf". Velmi jsem se u něj rozčilovala, byla jsem unavená a vůbec jsem se nemohla strefit do míčku, ale i tak si myslím, že zpětně to byl seminář, který jen utvrdil šňůru našich společných zážitků a přátelství. Děkujeme trpělivým učitelům, kteří jeli s námi a také panu Boháčovi za odvoz až ke škole.

Za celou 9.třídu, žákyně