Florbalový den studentstva v Netolicích

Sobotní odpoledne 17. listopadu někteří naši žáci strávili ve sportovní hale v Netolicích, kde se odehrál pod patronací Jihočeského kraje další ročník florbalového turnaje, jenž organizují místní florbalisté známí jako „Rafani“.

Frymburští žáci zformovali tři týmy, dva reprezentovali školu v kategorii mladších a jeden v kategorii starších žáků. Složení týmu Frymburk 1 bylo následující: Kryštof Procházka, Lukáš Řepa, Benjamin Dočekal, Miloš Králík, Pavel Juhaňák, Matěj Malina, Jan Salzer;  za Frymburk 2 hráli: Marek Micák, Vašek Schneider, Jan Rizák, Matyáš Märtl, Jakub Koura, Ondřej Pompe, Tobias Berka. Frymburk ve starších žácích pak hrál ve složení: Zuzana Mouchová, Luděk Máčka, Aleš Točík, Jakub Kocourek a Jakub Tomka. V neposlední řadě bych rád zmínil a vyzdvihl naše dopravce a rovněž trenéry - pana Boháče a paní Mouchovou, moc děkujeme.

A výsledek? Asi nejvíce překvapivý pro učitele! „Frymburk 2“ se po první těsné porážce vzepnul ke skvělým výkonům i výsledkům a v semifinále porazil v bratrovražedné bitvě své kamarády z naší „jedničky“, která slavila posléze úspěch v zápase o bronzovou příčku. Finále bylo pravým vyvrcholením turnaje, neboť až v druhé řadě nájezdů rozhodl o našem vítězství nad domácími „Rafany“ Vašek Schneider.

Starší žáci a žákyně sice neobsadili medailové pozice, ale své úvodní tři zápasy vyhráli, ve vyřazovacích bojích však nestačili na pozdější vítěze a obsadili páté místo.

Děkuji všem výše uvedeným za reprezentaci, hru, pomoc, dopravu; panu Zíkovi z Netolic za pozvání; naší škole za podporu a příspěvek na dopravu, Tomáš Michal.