Vánoční florbalový turnaj 2018 - 5. - 9. třída

Poslední den školy před vánočními prázdninami byl pro florbal nadšené žáky uspořádán turnaj. Turnaje se zúčastnily týmy zvučných jmen – Pindíci, Černá pětka, Rainbow dash, Slaninky, Ti nejlepší, Prdelky a v neposlední řadě také „Dealeři“. V každém z uvedených teamů musel být jeden zástupce z 5., 6., 7. , 8. a 9. tříd;y taktéž podmínkou byla účast 2 holek v každém z teamu. S panem učitelem Vopátkem jsme byli potěšeni, že se žáci a žákyně domluvili a přemluvili své spolužáky a spolužačky, které do té doby neznali. Děti byly schopny se domluvit též na barvě svého teamu, někteří dokonce donesli a zapůjčili své oblečení v požadované barvě svým spoluhráčům. Chválihodná byla i ochota dětí přijít si zatrénovat v odpoledních hodinách ve středu a ve čtvrtek. Ve své podstatě z hlediska pedagogického turnaj přinesl mnoho dobrého ještě dříve než začal.

Samotný turnaj potom přinesl hodně gólů, gólových oslav, urputných bojů o každý míček, trestných střílení, fantastických zákroků brankářů, nastřelených brankových konstrukcí, faulů zapískaných i nezapískaných, chyb obránců, útočníků i rozhodčích.

V každém turnaji je smutný ten, kdo hned vypadne či skončí poslední, v našem případě na sedmém místě. Velmi zklamaní bývají poražení semifinalisté, více než oni jsou pak zklamáni ještě ti, kteří prohrají poslední zápas turnaje a obsadí druhé respektive čtvrté místo. Nicméně bez těchto teamů by jednak nebylo vítězů, jednak žáci těchto teamů prokázali schopnost se domluvit, pomoci si; zvítězili tak nad sebou samými.

Bronzovým teamem „Vánočního turnaje ZŠ Frymburk“ byli „Rainbow dash“. Sříbrnými se stali „Dealeři“. V turnaji zvítězili a zlaté medaile získali „Pindíci“.

Unavený team vítězů si pak vysloužil nadstavbové exhibiční finále, kdy mohl poměřit své síly s teamem složeným z pedagogického sboru. Pro úplnost příspěvku je třeba připsat, že všem výhercům - i těm pedagogickým – gratulujeme.

Děkujeme.všem účastníkům, pomocníkům z různých tříd při zajištění provozu turnaje, vedení školy za umožnění realizace této akce a těšíme se na případné další ročníky, učitelé Tomáš Michal, Jan Vopátek.

Děkuji Tomáši Michalovi za pěkný a výstižný článek a Bohunce za fotografie.

Také všem přejeme příjemné prožití svátků a úspěšný nový rok!