Jste zde

Lyžařský kurz 3. a 7. třídy na LIPNĚ

 V termínu od 7. 1. do 11. 1 se uskutečnil lyžařský výcvik ZŠ Frymburk na Lipně. Kurzu se zúčastnili žáci 3. a 7. tříd v rámci výuky tělesné výchovy. V pátek před začátkem kurzu děti od paní učitelky získaly důležité informace, co je nezbytně nutné vzít s sebou, na sebe a do baťůžku.

V pondělí ráno jsme se všichni se vším vybavením sešli na zastávce a zkušený pan řidič nás skibusem odvezl do lyžařského areálu Lipno, kde zimní radovánky mohly začít. Žáci 7. třídy byli rozděleni do tří skupin, 3. třída do dvou. Po rozcvičce se malé děti rozjezdily ve Fox parku, kde trénovaly jízdu pluhem i zatáčení a děti, které již vše zvládaly bez obtíží, se vydaly lanovkou na Jezerní svah, kde se nadále zdokonalovaly v technice správné jízdy. Starší děti si užívaly jízdu v celém areálu a za pozorného dohledu svých trenérů vylepšovaly malý i velký oblouk na zasněžených pláních jako namalovaných od Lady.                                                        

Paní zima nám tento týden opravdu dopřála. Počasí bylo až na občasný vítr přímo ukázkové- prachový sníh, žádný velký mráz a v úterý a v pátek jsme si užili dokonce i sluníčka. Protože Lipno máme takříkajíc „za rohem“, každý den jsme odjížděli domů a třeťáci stihli i oběd v naší školní jídelně. Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování i příjemnou atmosféru, která nás provázela celý týden.

Poděkovat si také zaslouží všichni instruktoři, kteří se opravdu snažili, aby vše proběhlo tak, jak má. Jejich trpělivost a vstřícnost byla opravdu úžasná.                                                                                                                                                                          

Sportu zdar a lyžování zvlášť! 

za pedagogický dozor

Soňa Kyselová a Eva Vajliková

Obrázek: 

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer