Lyžařský kurz 7. třídy

Od 7. 1. do 11. 1. se naše třída zúčastnila lyžařského výcviku. I přes občasné pády jsme jím naštěstí prošli ve zdraví, což vzhledem k našemu štěstí považuji za veliký úspěch. První den jsme si vše půjčili, a pak nás rozřazovali do skupin podle jízdy. A jelikož já jsem na lyžích snad tři roky nestála, tak jsem se dost bála. Dopadlo to ale dobře a já vyfasovala nejlepší skupinu s nejlepším instruktorem Pepou. Další dny jsme si pak užívali jízdu, jezdili jsme lidský slalom, učili se carving, jezdili jsme v prašanu a spoustu dalších blbostí. V pátek jsme si rozdali diplomy za slalom, který jsme jeli. Rozloučení bylo smutné, ale jinak jsme si lyžák moc užili a já budu ještě dlouho vzpomínat.

Když jsme si šli půjčit lyže, tak jsem nevěděla, jak to přežiju, protože jsem se bála lyžovat a neuměla jsem to a taky neznala základy. Postupně ale jsem se to naučila a dohnala jsem zbytek. Ještě v pondělí jsme šli na velkou sjezdovku. Další dny jsme jezdili na modré a po obědě na červené. Modrou a červenou sjezdovku jsme střídali. V pátek jsme jeli poprvé s hůlkami. Já jsem párkrát jela „na houby“ do lesa. Celý lyžák jsem si užila.

Náš lyžák začal v pondělí 7. 1. a skončil 11. 1. Za tu dobu jsme se naučili plno věcí: třeba jezdit carving, správě jezdit s hůlkami, vůbec jak správně a bezpečně jezdit. Také jsme si užili hromadu srandy. Hlavně když padaly rukavice a hůlky z lanovky nebo naše pády na svahu. Rozcvičky, to byla jediná věc, kterou jsme nenáviděli, i když to občas byla sranda. Lyžák mě moc bavil a doufám, že ještě někdy pojedeme.