Lyžařský kurz - 4.třída

Naše třída se od 7. do 11. ledna 2019 zúčastnila fantastického lyžařského výcviku ve Skiareálu Frymburk. Chtěli bychom poděkovat za zapůjčení lyžařského vybavení Lipno Centru a samozřejmě také za senzační týden s milými instruktory Míšou a Honzou, péči a lyžařské podmínky všem ze Skiareálu Frymburk.

Jedna z dětských prací mluví za vše:

Lyžařská zábava

Minulý týden 7. 1. 2019 v naší třídě začal lyžák. Těšili jsme se všichni.

Nejprve nás podle zkoušky lyžování rozřadili do skupin lepších a trošku horších lyžařů. Lepší byli Plyšáci a trošku horší byli Lachtani.

Já jsem byla ve skupině Plyšáci, stejně jako Ella, Eliška, Ema, Pepa, Vojta, Robert, Maty a já. Měli jsme vtipné a hezké přezdívky – Mlčoun, Zajíc, Popelka, Koule, Nešika, Profesor, Včelák a já jsem byla Sněženka. Učil nás Došek (Honza). Byl to nejtrenér z mého života a to jsem měla jiných trenérů.

První den jsme lyžovali na malém kopci, ostatní dny na velkém. Jednou jsem spadla z pomy a čtyřikrát na svahu. Dělali jsme různé věci jako slalom, postoj lyžaře a tak. Měli jsme vždy skvělé svačiny v penzionu Ranč u tří Anč.

Jednou jsme se se Zajícem smáli jako šílené, když si Profesor spletl sjezdovky. :-) Stala se mi nehoda. Ztratila jsem hůlky pod malou lavinou, kterou jsem způsobila já. Na konci týdne v pátek jsme měli závody. Můj čas byl celkem 00:20,24. Byla jsem druhá. Dostala jsem vak Relax, klíčenku, Kubík penál a samozřejmě také medaili od Kubíka.

Bylo to moc super. Lyžák mě moc bavil. Myslím, že i ostatní. Dokonce paní učitelka dostala medaili. Tak to bylo nejlepší lyžování, co jsem kdy prožila.

A. B., žákyně 4. třídy