Praha 2019

Z reflexí žáků 5. - 9. třídy:

V pátek 1. 3. 2019 se někteří žáci 1. i 2. stupně opět vydali do Prahy na muzikál Doktor Ox. První zastávkou v Praze byla Petřínská rozhledna, ze které byl výhled na celou Prahu. Poblíž rozhledny bylo zrcadlové bludiště, kde si mnoho z nás užilo spoustu legrace. Poté jsme se vydali cestou přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde na nás čekala zajímavá prohlídka radnice a pražského podzemí. Také jsme viděli orloj zvenku i zevnitř. Nechyběla ani každoroční návštěva Palladia, kde jsme se rozdělili do skupinek a každá navštívila obchod, který chtěla, hlavním úkolem však bylo se najíst. Vrcholem výletu byla návštěva muzikálu v divadle Hybernia. Muzikál se nám všem velice líbil. Po náročném dni plném zážitků jsem se vypravili domů...

Cesta autobusem utíkala poměrně rychle. Pouštěli jsme si písničky a cesta v pohodlném autobuse byla super. Dojeli jsme na místo, šli jsme na Petřín, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny, vyšlápli si na rozhlednu a prohlédli zrcadlové bludiště. Byl to nádherný výhled na Prahu a i to bludiště stálo za to! Trdelník na Staroměstském náměstí nám dodal energii. Po prohlídce radnice jsme se přesunuli do Palladia, kde jsme strávili asi hodinu. Potom jsme konečně šli na ten muzikál Doktor Ox. Upřímně to byl pro mě nejlepší zážitek a písničky z toho muzikálu poslouchám do teď.

Přestože jsme si museli věci tahat s sebou, prohlídky Staroměstské radnice, Petřín, orloj, a o muzikálu nemluvě, to vše stokrát vynahradilo i zbytečné čekání na druhou skupinu a námahu.

Ostatní fotografie zde.

orloj