NÁVŠTĚVA ZÁVODU ENGEL A SOŠ VELEŠÍN 23. dubna 2019

V úterý 23. 4. 2019 se žáci 8. třídy a 10 žáků ze 7. třídy účastnili první z exkurzí, které je čekají do konce školního roku. První návštěva směřovala do Kaplice, závodu ENGEL. Po příjezdu se nás ujal průvodce, který nás seznámil s historií a zaměřením firmy. Následovala prohlídka závodu, prošli jsme celý výrobní proces a viděli jednotlivé dílny a provozy. Závěrečným překvapením byla naše vlastní tvořivá práce – měli jsme za úkol sestavit malé kovové letadlo z připravených dílů. Nakonec jsme úkol zvládli všichni a byli jsme pozváni i na oběd do místní závodní jídelny. Na úplný závěr jsme dostali i malé dárečky na památku. Po obědě jsme vyrazili do Velešína, podívat se na zdejší střední školu. SOŠ strojní a elektrotechnická nabízí hlavně obory zaměřené na techniku a počítače. Ve škole jsme se podívali do odborných učeben a dílen, náš průvodce nás seznámil s obory, které lze na škole studovat. SOŠ spolupracuje s firmou ENGEL, která podporuje stipendijními programy učně i studenty, po skončení školy jim nabízí práci ve firmě.

Exkurze firmy i školy nás zaujala, dozvěděli jsme se zajímavosti o výrobě, ale také jsme si uvědomili, zvláště my osmáci, že si budeme brzy hledat své střední školy. A také se těšíme na další „výlety“.

Ze zápisů žáků 7. A 8. třídy sestavili OSMÁCI