OVOV okresní kolo v Kaplici

Dne 30. dubna se konalo okresní kolo v Kaplici. I přes nepřízeň počasí je výhoda pětiboje v tom, že jej lze splnit v tělocvičně. Soutěže se zúčastnilo téměř 200 dětí. Žel kvůli dešti nemohly děti odběhnout běh na 1000 metrů a musely se tak poprat s driblingem po dobu 2 minut. Některým to úplně nesedlo a to také mohlo zamíchat celkem nadějnými výsledky.
Naše škola vyslala sedm závodníků od páté do osmé třídy. Původně jich mělo být deset, ale žel se další nezúčastnili. Chyběla nám tak největší posila, která by ještě určitě kartami zamíchala v náš prospěch.

Žáci se mohli na pětiboj připravit ve školním kolo, které se konalo minulý čtvrtek. Nebyli tedy tak překvapení, že většinu disciplín zvládali během jednoho dopoledne. A musím říci, že někteří i celkem úspěšně.

Zdenka M. obsadila 3. příčku a postup z 2. místa jí utekl o 16 bodů (což při počtu okolo 2000-3000 bodů je opravdu málo).  Po čtyřech disciplínách jsme si dělali naděje na několik třetích míst a žel po driblingu většina našich dětí obsadila nepopulární čtvrté příčky.

Ještě před driblingem jsme jako družstvo ztráceli 30 bodů na třetí družstvo z Malont. Po driblingu se bodový rozdíl zvýšil o 1500 bodů. Zde bylo opravdu znát, že všichni naši závodníci dribling netrénovali, ale soustředili se na zlepšování časů v běhu na 1000 metrů.  Takže naše družstvo získalo 4. místo z 9 přihlášených družstev.

Adam B. obsadil 4. místo o 16 bodů, naštěstí získal kvalifikaci do krajského kola v Táboře tím, že tři závodníci před ním se nominovali do krajského kola z družstev.

Kuba T. obsadil 10. místo z 20 závodníků.

Pepa K. obsadil 4. místo s rozdílem 140 bodů ze 14 závodníků.

Tina Š. obsadila 4. místo s rozdílem 80 bodů z 25 závodnic.

Natálie M. obsadila 8. místo z 25 závodnic.

Evelína K. obsadila 4. místo z 21 závodnic s rozdílem 213 bodů.

Přesto našim reprezentantům děkuji za vzornou reprezentaci a nasazení při soutěži i přípravě na ní. Níže zasílám odkaz na článek z českokrumlovských listů.

Děkujeme za podporu i Leošovi Ševčíkovi, který naše závodníky podpořil i z pozice rozhodčího.