Projektový den 9.třídy - Nebezpečné náboženské sekty

V pondělí 29.4 se v 9. třídě konal celodenní projektový den zaměřený na téma: Nebezpečné náboženské sekty.

Na začátku dne jsme si měli sami definovat ve čtyřčlenných skupinkách, co rozumíme pod pojmem nebezpečná náboženská sekta a co je vlastně její náplní (na základě příběhů, které nám pan učitel rozdal), vytvořili jsme si sami tzv. pracovní definici, kterou jsme v průběhu dne měli upravovat a v závěru dne, s nabitými zkušenostmi a informacemi, vyšperkovat k dokonalosti.

Pan učitel nás rozdělil do 2 členných skupin a rozdělil mezi tyto skupinky témata prací a prezentací, šlo o následující sekty:

-          Matka Lasana

-          Svědci Jehovovi

-          Vesmírní lidé

-           Mormoni

-          Řád Chrámu Slunce

-          Satanismus

-          Scientologie

-          Rodina

-          Hare Krišna

-          Hnutí víry

Po velmi zajímavých informacích od spolužáků o jednotlivých sektách, u nichž nás překvapilo, že většina z nich se nachází i u nás v ČR a že mají dokonce i své internetové stránky s pokyny pro členy, následoval dokument „Mezi Bohem a Ďáblem“, byly to svědecké výpovědi lidí, kteří v sektě byli a dokázali ji opustit.

V závěru projektového dne, jsme měli za úkol doplnit či poupravit naše definice nebezpečné náboženské sekty a každý měl doplnit větu o 1 slovu, např. náboženská sekta je …………., myslím si, že ……………., nebezpečně je na tom to, že ………………….. .

Projektový den se nám velmi líbil.

Žáci 9.tř.