Jste zde

Mravenečci na výletě

I naši druháci si sbalili své výletní ranečky a ve čtvrtek 13.6. vyrazili na první veliký školní pěší výlet. Tématem jejich putování byl život pilných mravenečků, cílem pak útulný a přívětivý penzion Svatoninka ve Svatonině Lhotě.

A protože druháčci-mravenečci jsou nadmíru pilní a šikovní, zvolili si cestu věru nelehkou. Přelézali kopce i kopečky, prodírali se roštím, vyšlapávali si stezku bujně zarostlým polem, přeskakovali potok. Při tom všem ještě stihli kreslit, dohledat papírové střípky mravenčí písničky, vystopovat a prozkoumat první mraveniště (a objevit několik dalších), najít a obdivovat naši velmi vzácnou masožravou tlustici obecnou, vysvobodit Blanku, kterou jim v nestřeženém okamžiku unesli zrzaví mravenci…

Cesta to byla pestrá a náročná, do cíle tak dorazili mravenečci opravdu unavení. Kdo však zná kouzlo Svatoninky, není překvapen, že po krátkém odpočinku spojeném s naplněním bříšek, byli mravenečci opět plni sil a pustili se do všelijakých her, do zdobení šátků od Ferdy i kreslení a zdobení průřezu mraveniště. 

A kdo byl jen kousek odsud, určitě se k němu donesly i písničky zpívané za doprovodu kytary naší Gábi. A tak se hrálo, zpívalo, hodovalo. A potom spinkalo až do dalšího slunného dne, kdy se mravenečci cestičkou již podstatně kratší a pohodlnější vrátili ke svým maminkám a tatínkům.

A protože nic není samo sebou, veliké DÍKY posíláme paní Hartmanové za přípravu večerní i ranní hostiny, manželům Frajovým a jejich Terezce  za možnost okusit kouzlo jejich Svatoninky a v neposlední řadě maminkám, které nám výlet osladily výbornými buchtami a koláči. DÍKY, DÍKY, DÍKY!

Obrázek: 

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Návštěvnost stránek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer