Setkání 5. tříd a seminář "Klíč"

První ze série našich jarních aktivit byla dopravní výchova se zaměřením na jízdní kolo, poté výlet na Kovářov a přes Milnou lesem zpět ke škole. Ostřílení cyklisté drželi tempo vpředu s panem učitelem Tomášem Michalem a někteří se na ohonu peletonu učili využívat předností a výhod přehazovaček podle dobře míněných instrukcí. Za naprosto skvělou cenu za zapůjčená kola mnohokrát děkujeme Lipno Centru, kola byla pohodlná a pro děti krásně připravená a seřízená.

Ještě ten samý týden jsme provedli Frymburkem a naší školou budoucí spolužáky z Lipna nad Vltavou. Děti se téhle výzvy zhostily skvělým způsobem a pro své nové spolužáky připravily krásný program. Začali jsme cestou za pokladem s úkoly až na oblíbenou "Martu". Po návratu do školy čekalo všechny domácí občerstvení, na které se třída složila a Lucka, Viki a Kuba jej připravili. Poté jsme prováděli jednotlivce po celé škole, vše jim vysvětlili a ukázali. V prostorách hudebny jsme si všichni sesedli do kruhu a povídali, sdíleli, zpívali a nakonec i tančili. Byl to krásný den plný vzrušujících zážitků a nových setkání.

Na to všechno jsme navázali v dalším týdnu pobytem v Hořicích na Šumavě. Zabydleli jsme se v našich oblíbených chatičkách a užívali si aktivit, které byly různorodé, náročné i zábavné. Celá třída pracovala jako jeden živý organismus a každý z nás měl radost, že i ten nejslabší článek vždy svůj díl spolupráce zvládl. Velké horko ještě zvýšilo náročnost některých výzev, ale i přesto všichni úžasně spolupracovali. Naprosto smekám svůj klobouk před všemi, kteří zjistili, že ujít 15 km pěšky se dá i za tři a půl hodiny a kolikrát k tomu, aby se člověk dostal na krásná místa v okolí, není vůbec zapotřebí auta ani autobusu. Jediné, co nám trochu chybělo, byla voda v bazénu, který se teprve napouštěl. Příroda si užívala i nás a motýly a můry jsme si mohli prohlédnout jako pod mikroskopem.

Mohu-li říci, po téhle bandě, která opravdu umí chytit za jeden provaz a i přes neshody a rozdíly se vždy doberou ke společnému cíli a dokáží se podporovat a pomáhat si, se mi bude upřímně stýskat. Přeji jim stále stejné naladění, energii a chuť být takoví, jací jsou.

Jeden za všechny a všichni za jednoho... Děkuji Vám.

Mgr. Barbora Tybitanclová