Termíny pro přihlášení:   1. třída   2. třída   3. třída    4. třída   5. třída    6. A    6. B    7. třída    8. třída    9. třída

Exkurze do RYBÁŘSTVÍ a.s., TŘEBOŇ

Dne 20. června 2019 se téměř celá 8. třída a pár žáků ze 7. třídy vypravila na exkurzi do Rybářství a.s. Třeboň. Do Třeboně jsme jeli autobusem a vystoupili na zastávce před Střední školou rybářskou a vodohospodářskou. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. 1. byla 8. třída bez pěti žáků, kteří šli do 2. skupiny, která se skládala z nich a sedmáků. Já jsem byla v té druhé, která se šla podívat do školy. Zatím co první skupina se jela  podívat na umělou líheň v Mokřinách nám ve škole nám ukázali, jak ČR hospodaří s vodou, měli tam modely, které jsme si hned oblíbili a s kterými jsme pracovali. Model přehrady, jezu a nádrží u přehrad. Poté jsme se šli podívat do školy „na ostrově“, která je obehnána příkopem naplněným vodou s květinami a rybami. Bylo to tam hodně krásné a měli tam podpůrné zařízení, po  kterých se měly pnout rostliny, které ale zatím byly moc malé. Jsem si jistá, že až vyrostou, bude ta škola ještě hezčí, než je teď. Viděli jsme tam také krásný přednáškový sál, který vypadal jak podpalubí lodi. Potom se skupiny vyměnily a my se jeli podívat na umělou líheň. Tam nám řekli, jak funguje umělé oplození ryb, a ukázali nám týdenní líny, kteří byli průhlední a menší než špendlík. Potom nám ještě ukázali čtyřdenní sumce, kteří byli jen o trochu větší. Už měli vousky, a jelikož to jsou dravci, okolo plavali ožrané mrtvolky slabších kusů. Nakonec jsme se šli ven podívat na ryby, které už byly vysazené do menších rybníčků. Plavaly tam ryby, ale také žáby, pulci a jeden had. Poté, co se obě skupiny opět shledaly, jsme jeli domů. Mně se exkurze do Třeboně líbila nejvíce ze všech.

Za osmou třídu sepsaly  Adéla F. a  Adéla R.

Reflexe žáků:

Exkurze do Třeboně byla super, nejvíce se mi líbilo v rybí líhni. Viděl jsem milióny sumců a amurů. Úžasný byl  i simulátor přílivové vlny a deště. Mám spoustu nových znalostí, měl jsem v úmyslu jít do školy ve Vodňanech, ale po návštěvě školy uvažuji o škole v Třeboni.                      Vašek

Škola se mi líbila a líheň mě překvapila, hodně mě zaujalo, jak jsme stavěli své přehrady.   Tobias

Víc se mi líbila škola, ale užila jsem si celý den.    Tereza

Musím uznat,  že podobnou pěknou školu jsem ještě neviděla a bylo velmi zajímavé povídání o rybách v líhni, pan rybář to uměl skvěle podat.                              Ema

Vyzkoušeli jsme si povodně a z písku jsme stavěli „hráze“, také jsme se dozvěděli, co dělat, když se dostaneme pod jez. Paní Baldová to shrnula: “ Neroztahovat se jako žáby, ale skulit se do klubíčka jako pes.“ Řekla bych, že se nám moc líbilo právě na této exkurzi, protože vše bylo srozumitelné a názorné.                                                                                                                              Gita

Po škole nás prováděl pan zástupce ředitele, který byl pyšný na svou školu, a právem, je to krásná nová škola. Zde jsme se seznámili na velkých modelech, co se děje s vodou při povodních, s přehradami a jaká odpovědná práce je péče o hráze a o vodu. V Mokřinách nás pan rybář seznámil s umělým výtěrem různých druhů ryba a náročností práce s rybníky, ale bylo znát, že ho jeho práce baví. Exkurze byla velmi zajímavá a zábavná.                                                              Vojta