Cesta světla - výukový seminář 8. třídy

Zde dne 26. 9. do 27. 9. jsme vyrazili na výukový seminář Cesta světla do Hořic na Šumavě. Celý seminář se týkal tématu poznání sebe sama. Bydleli jsme v chatkách. Spoustě mých spolužáků udělala radost přítomnost zvířat (koček, koz, papoušků…). Dělali jsme spoustu aktivit jako třeba stavění staveb z cukru, chození poslepu, poznávali jsme své učitele i sami sebe, trénovali spolupráci, no zkrátka program byl nabitý, ale myslím, že si ho všichni užili. – Ema M.

Ze semináře se mi nejvíc líbila aktivita jménem Cesta za světlem a Cesta světla. Na Cestě za světlem jsme šli se zavázanýma očima a v hadu. Eliška jediná oči zavázané neměla a vedla nás. Nakonec jsme došli, paní učitelka nám postupně rozvázala oči a prošli jsme si cestu jménem Cesta světla. Byl to příjemný pocit. Na konci na nás čekala svíčka a moudro, které nám paní učitelka přečetla. Byl to krásný zážitek. Celý seminář jsme si užila. – Jana St.

Ze čtvrtka 26. 9. do 27. 9. jsme s naší třídou jeli na seminář do Hořic na Šumavě. Celý seminář byl strašně super. Nejde vypsat pouze jeden nebo pár zážitků, ani aktivit. Všechny zážitky, které jsme tam prožili, byly naprosto skvělé. Skoro všechny aktivity se mi líbily. Některé z nich byly hlavně založené na tom, abychom důvěřovali jeden druhému. A myslím, že se nám to povedlo. – Eliška Ž.