Vzdělání a řemeslo 2019

Výstava Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích

V pátek 8. 11. jsme navštívili v Českých Budějovicích výstavu, která nám přiblížila střední školy, na které se můžeme přihlásit, až nastane čas rozhodování. Až se my, žáci 9. třídy, vydáme do života. Viděli jsme prezentace škol z jižních Čech, ale také z Rakouska-Bad Leonfelden, i z Gmündu v Německu, dokonce jsme se setkali i se zástupci slovenských škol. Každý se šel podívat do školy, o kterou má zájem, kde si mohl zjistit všechny podrobnosti, promluvit si nejen s učiteli, ale i se žáky školy. Dokonce jsme potkali i naše bývalé spolužáky, kteří byli na výstavě a prezentovali školy, do kterých teď chodí. Teď už nám zbývá se na školy jet podívat a vybrat si tu pravou školu.

Nejvíce mě zaujala škola ve Veselí nad Lužnicí, měli tam hada a ještěrku. Potom mě zaujal umělecký kovář, ale to je myslím, řemeslo spíše pro chlapce. Skvěle jsem si to užila, jsem pořád na stejné vlně, kam jít a kam ne.

Vzdělání  a řemeslo se mi líbilo, i když já mám už jasno, kam chci jít. Viděl jsem tam pár super věcí, třeba uměleckého kováře. Nelíbilo se mi, jak mi všichni ze škol vnucovali letáky, ale bral jsem si je - z lítosti za jejich námahu.

Výstava se mi líbila, i když už představu o své vybrané škole mám, pomohlo mi to ujasnit si některé podrobnosti.

Před Vzděláním a řemeslem jsem měla vybranou jednu školu, teď váhám mezi třemi. Je dobré tam jet, protože se na místě dozvíte víc než na internetu, mohli jsme mluvit se studenty přímo na stánku určité školy.

Tahle akce mi přišla užitečná, protože tam bylo mnoho škol a já jsem našla 2 nebo 3, které se mi líbily. Nejvíce mne zaujalo, co nám školy nabízely-ochutnávky, pití, svou práci z hodin…Pomohlo mi to, protože jsem si mohla vybrat ze škol nejen v Českých Budějovicích.

Zaujala mě dostihová škola, letecká škola a samozřejmě bezpečnostně právní, na kterou chci jít. Ujistila jsem se, že škola, kterou jsem si vybrala, bude pro mne ta pravá.

Pomohlo mi to ujasnit si, kterým směrem se dát a který obor studovat podle svých zájmů. Nejvíce mě zaujal Bad.Leonfelden.