DEN ŘEMESEL V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Ve středu 11. 12. se 11 žáků 8. třídy vydalo na Den řemesel do Střediska praktického vyučování v Českém Krumlově. Jeli jsme společně s kolegy z Vyššího Brodu a Horní Plané. Seznámili  jsme se zde se stavebními  obory SOU Český Krumlov – zedník, truhlář, tesař, instalatér a klempíř, ale také s oborem kuchař-číšník a prodavač. Mohli jsme si vyrobit různé výrobky, zasoutěžili jsme si v poznávání stavebního nářadí. Druhá část se týkala oborů Střední zdravotnické školy – ošetřovatel a praktická sestra, což je studijní obor zakončený maturitou. I zde jsme mohli soutěžit ze znalostí zdravotnických. Také jsme si opakovali první pomoc a někteří si mohli zkusit, jak dát injekci do umělé ruky.

Myslím, že Den řemesel je pro další hledání oboru či školy při volbě povolání dobrý pomocník.

Tereza Sládková, 8. třída

Se Štěpánkou jsme vyrobily svůj první dort, který ochutnali všichni a moc ho chválili. Nikola

Moc se líbilo, že jsem se podívala i na obory, které jsem zatím moc neznala. Julie

U klempířů jsem si mohl vyrobit píšťalu a u truhlářů se mi také moc líbila práce se dřevem. Kryštof