Krajské finále ve florbalu - vybraní chlapci 6. + 7. třída

Ve středu 15. 1. se náš tým utkal v krajském finále ve florbalu. Po vánočních prázdninách a lyžařském výcviku se kluci odhodlali ukázat, co v nich je a zda budou reprezentovat Jihočeský kraj v bitvě o republikové finále. Každý zápas začal vstřelením gólu do soupeřovy brány. Vzápětí však soupeř vyrovnával. První zápas proti třeboňské základní škole byl velmi vyrovnaný a my jsme tak odcházeli s remízou 1:1. Druhý zápas se nám vydařil a proti českobudějovickému týmu jsme vyhráli 4:2. Kluci se tak pomalu stávali jedněmi z favoritů turnaje. Třetí zápas jsme nastoupili proti jednomu z nejsilnějších týmů - Základní škole Smetanova ve Vimperku. Opět jsme vedli 1:0, ale kluci ztratili sílu a vzápětí vimperští otočili na 3:1. Obrovskou gólovou posilou byl Miloš K., který se podepsal na polovině našich vstřelených branek a snížil náskok soupeře o další gól na 3:2, avšak 10 vteřin před koncem zápasu. Naši tak nepostoupili do finále a do bitvy o nejcennější zlatý kov. Myslím, že kluci si nevěřili už před samotným zápasem, protože zaznívaly otázky, co se stane, když prohrajou. Po prohře si mysleli, že odjíždí domu a ani postup do boje o 3. místo už v nich plamen s touhou po výhře nezažehl. Odjížděli jsme tak z posledního zápasu se 4. místem v turnaji ze 7 zúčastněných škol po prohře 2:1. Do příštího roku se budeme snažit zdokonalovat v herní technice a budeme pracovat na morálce v týmu. Nervozita se projevovala při práci s míčkem a nepřesných nahrávkách. Příští rok bychom také měli mít alespoň jednu další pětku na střídání, když tým doplníme o starší spolužáky. Klukům gratuluji, protože se nám po dlouhé době povedlo prosadit se v jižních Čechách a dostat se z okrskového a okresního kola až na kraj. A děkuji rodičům za podporu při zápasech i mimo ně.