OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE A DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA 2020

V lednu 2020 se konala okresní kola vědomostních soutěží, v nichž měla naše škola své zástupce.

V DDM v Českém Krumlově se 16. ledna 2020 konala Olympiáda dějepisná, téma bylo zaměřeno na období let 1880 – 1920. Z 21 soutěžících se Jakub Tomka umístil na 7. místě a Matyáš Šilhan na místě 14. Oběma deváťákům děkuji za přípravu a reprezentaci školy.

O pár dní později 21. ledna 2020 vyrazily hájit frymburské barvy dvě žákyně na Olympiádu v českém jazyce. V českém jazyce musí prokázat vědomosti z gramatiky a ještě musí napsat v určeném čase slohovou práci. Ema Mičanová, žákyně 8. třídy, se umístila na 4. místě a její kolegyně z 9. třídy Julie Bandurová na 5. místě v celkovém hodnocení. I dívkám patří poděkování za přípravu a pevné nervy při soutěži.

Miloslava Baldová