Besedy se spisovatelem Jiřím W. Procházkou

Ve čtvrtek 23. ledna proběhly dvě besedy s panem Jiřím Walkerem Procházkou. Nejdříve pan spisovatel zamířil do 8. třídy, kde se zabýval komiksem od jeho historie až po současnou tvorbu. Osmáci si i sami vyzkoušeli namalovat vlastní komiksovou postavičku. Druhá beseda byla věnována fantastické literatuře a odehrála se v 7. třídě. Sedmáci se dozvěděli o zásadních fantasy dílech, která ovlivnila fantastickou literaturu dnešní doby. Žáky pan spisovatel upoutal, jak je znát i ze zpětné vazby Terezy Fr. z 8. tř.:

„Dne 23. 1. 2020 k nám do třídy dorazil pan spisovatel. Jmenoval se Jiří Walker Procházka. Celkově to bylo dost zajímavé. I pan spisovatel byl dost zajímavý. Pověděl nám něco o komiksech a jejich historii, zkusili jsme si i ilustrace do komiksů. A jako bonus nás pan spisovatel přiučil pár novým výrazům. Tato akce pro mě byla poučná a zajímavá.“

L. Mrvková