Cyklovýlet a vodní sporty 6. A a 6. B

Ve středu 17. 6. 2020 se třídy 6. A a 6. B sešly v 8:00 hodin před školou.  Někteří na vlastních kolech, někteří si šli půjčit kola do půjčovny. Paní učitelky Rizáková a Rolníková zopakovaly pokyny o bezpečnosti na cyklistické vyjížďce a v 9:00 hodin jsme vyrazili směr Lipno nad Vltavou se zastávkou u mořské panny. Počasí nám přálo celý den, dopoledne dokonce i příjemně svítilo sluníčko. U Loděnice nás už čekali rodiče některých našich spolužáků, kteří jsou instruktoři vodních sportů. Nejdřív jsme se rozdělili do skupin a první skupina vyrazila na vyjížďku na záchranářském motorovém člunu kolem Králičího ostrova. Pan záchranář nás parádně pohoupal a letěl s větrem o závod. Ostatní skupiny hrály na břehu různé logické a sportovní hry. Když se všichni vystřídali, následovala vyjížďka na dračí lodi. Pan instruktor byl i kormidelníkem a vysadil nás na Králičím ostrově. Tam jsme ale nenašli králíky ani morčata, ale kešku. Následoval výborný oběd v restauraci Loděnice, potom jsme se vrhli do vody a střídali různá plavidla a atrakce – paddleboardy, megaboard, čluny, kajaky, pramice, zorbing kouli. Voda byla teplá, a šesťáci plavali a dováděli až do úplného konce.  Někteří, ještě mokří, nasedli na kola a vyrazili jsme zpět směr Frymburk. Moc jsme si ten den užili, nejenom výlet na kolech a vyzkoušení si nových vodních sportů, ale hlavně to, že jsme se všichni po tak dlouhém čase viděli naživo. Ještě jednou děkujeme „Lipeňákům“, že pro nás zorganizovali tak báječný den!

Žáci šesté třídy.