Společné dny s 8. třídou

V pátek 19. 6. a v pondělí 22.6 se 8. třída zúčastnila výukového semináře My a svět, který měl původně trvat 5 dní. Tento seminář je zaměřený na vytvoření kladného vztahu k životnímu prostředí a žáci by si měli uvědomit nezbytnost jeho ochrany.

V pátek se sešlo 11 žáků a vyrazilo se na pláž ve Frymburku, kde jsme pro ně naplánovali pestrý program. Žáci byli nadšeni z možnosti po dlouhé době strávit čas se svými spolužáky. Nejvíce žáky oslovila aktivita Společná chůze, u které se velmi bavili a zároveň museli spolupracovat. Někteří otužilci si neváhali zaplavat v Lipně. Po celý den vládla velmi uvolněná a veselá nálada, kterou nám nezkazil ani déšť.

V pondělí se nám sešlo dokonce 14 žáků, s kterými jsme vyrazili na Martu. Žáci se opět aktivně a s chutí pustili do všech připravených aktivit, přičemž nejvíce se vyřádili u pohybové a zároveň vědomostní aktivity Vědma. A věřte, že na některé otázky jsme dostali opravdu zajímavé odpovědi. Velký úspěch slavila také aktivita Autíčka zaměřená na vzájemnou důvěru. Den – a vlastně celý seminář – jsme zakončili opékáním marshmallow a po sestupu z vrcholu Marta zpět do civilizace ještě zmrzlinou.

Za 8. třídu asistentka Lenka Placková