Podmínky pobytu dítěte v MŠ od 1.9.2020

Podmínky pobytu dítěte v MŠ od 1.9.2020

V současné situaci se nacházíme v oblasti se stupněm pohotovosti

0 – zanedbatelné riziko nákazy

Nikdo s příznaky infekční nákazy nesmí do MŠ vstoupit.

• Mateřská škola bude v provozu od 6:30 do 16:30 hod. v obou třídách.
  • Před vstupem do budovy MŠ použijte dezinfekci u vstupu.
  • Dítě je přiváděno pouze jednou osobou a doporučuje se nevyužívat osoby starší 65 let.
  • Doprovod má povolený vstup do šatny MŠ a to pouze na dobu potřebně nutnou.
  • Je nutno ze strany rodičů minimalizovat shromažďování osob před školou.
  • Zákonný zástupce poučí svoje dítě o nutnosti dodržovat zásady osobní hygieny.
  • Děti, rodiče, pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí.
  • Zákonný zástupce je povinen zajistit, že v době vydaných epidemiologických opatření je zakázáno vnášet osobní hračky do MŠ.
  • V prostorách šatny jsou osobní věci dětí uloženy v omyvatelném obalu.
  • Každé dítě bude mít samostatný uzavíratelný igelitový sáček s rouškou pro případ podezření na možnou nákazu.
  • Neprodleně po přezutí, převlečení a příchodu do třídy si musí každý důkladně umýt ruce vodou a tekutým mýdlem.
  • Stravování bude probíhat ve třídách MŠ za dodržení hygienických opatření.
  • Jednotlivé třídy se nesmí při provozu dne v MŠ jakkoliv míchat.
  • Spaní po obědě – platí pro všechny děti, které zůstávají do odpoledne.
  • Vyzvedávání po obědě od 12:30 – do 13:00 – při čekání na dítě, doporučujeme minimalizovat shromažďování osob před školou.
  • Vyzvedávání ze zahrady – zákonný zástupce může vstoupit na zahradu MŠ.
  • Žádáme rodiče, aby oznámili MŠ, zdali budou pro dítě využívat pouze dopolední nebo celodenní provoz.
  • V případě, že dítě vykazuje znaky infekčního onemocnění (rýma, kašel, dušnost, průjem, zvýšená teplota…aj. – jsou pracovníci MŠ povinni dítě nepřijmout do kolektivu MŠ a při návratu po vyléčení mohou vyžadovat lékařské potvrzení.
  • Logopedie bude probíhat za dodržení přísnějších hygienických opatření v běžném režimu.
  • Kroužky budou probíhat od října 2020 za dodržení přísnějších opatření – informace budou zveřejněny na nástěnkách MŠ.

Ve Frymburku dne 31. 8. 2020

Mgr. Milada Minaříková