Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/web/virtuals/163883/virtual/www/v1/includes/menu.inc).

Výukový seminář 1. třídy Z pohádky do pohádky

Hurá Z pohádky do pohádky!

Od 7. do 11. září 2020 jsme se s prvňáčky bavili aktivitami z výukového semináře „ Z pohádky do pohádky“.

V pondělí jsme začali tvorbou třídních pravidel a pohádkou O třech neposlušných kůzlátkách. V úterý jsme zavítali k perníkové chaloupce, ve které jsme si nazdobili svoje perníčky lentilkami. Podařilo se nám s dětmi připravit několik překvapení pro rodiče na odpolední zahradní slavnost. Na rodiče odpoledne čekalo hádání a hledání jejich portrétů, a dokonce i obložený toustík, který pro ně nachystalo jejich dítě. Ve středu jsme v lese postavili chaloupky pro skřítky podobné těm perníkovým. Při skládání puzzlí ve skupině jsme si ověřili, jak je důležité spolupracovat, jako tomu bylo i v pohádce O veliké řepě. Ve čtvrtek jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když se zapomene na některá důležitá slovíčka či věty a navíc si půjčíte cizí věc bez dovolení. Inu, není to legrace, když hrneček na kaši nestačí! :-) Každý prvňáček si takový svůj pohádkový hrneček vyzdobil. Ze čtvrtka na pátek jsme s prvňáčky přespávali ve škole. Opekli jsme si buřtíky a uspořádali si diskotéku ve vyrobených maskách a pak jsme se ve škole vyspali dorůžova. V pátek jsme si uklidili pelíšky a dali si dobrou snídani od paní kuchařek. Jako dezert jsme si připravili ovocný salát. V závěrečné reflexi jsme si vyzkoušeli utkat pavučinku z klubíčka vlny.

Během výukového týdne jsme se lépe poznali, spolupracovali jsme, pomáhali  si, naučili se, jak si vést deníček, a připomněli si některá důležitá pravidla, kterými se budeme ve třídě řídit. Pohádkový týden a především spaní ve škole jsme pořádně užili.

Děkujeme Gábi H. za pomoc se seminářem a paním kuchařkám za dobrou snídani. :-)

Za 1. třídu Lucie Růžičková