Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/web/virtuals/163883/virtual/www/v1/includes/menu.inc).

Čtvrťáci a jejich práva

Ani čtvrťáci nezaháleli a využili možnosti pobýt společně pár dní mimo školu. Užívali si nejen program na téma „My a naše práva“, ale především to, že mohou být spolu. Vzhledem k tomu, že do kolektivu přibylo i 6 nových žáků, byl to pobyt všestranně přínosný. A jak to vnímali samotní účastníci?

„Vyrazili jsme pěšky 14.9. v 8.00h. Cestou jsme hráli hry, plnili úkoly a poznávali houby. Když jsme po pěti hodinách přišli na Loděnici, čekal nás tam dobrý oběd. Po obědě byl polední klid. Pak jsme šli plnit další úkoly. Bavili jsme se o tom, na co máme právo a na co ne, kreslili jsme pavučinky ze jmen a navlékali jeřabiny. Večer jsme dělali overalové překvapení pro pani učitelku. Druhý den ráno jsme se šli rozcvičit na hřiště. Po snídani jsme si povídali o právu na soukromí. Pani učitelka nám dala papírové telefony a na těch jsme psali zprávy spolužákům. A pak jsme odešli. A paní učitelka nám začala koukat do telefonu a psala tam divné zprávy.Tak jsme poznali, že není příjemné,když se díváme do cizích věcí. Po obědě jsme se prošli kolem pobřeží směrem na Lipno, trochu jsme si hráli, sportovali a malovali přírodními barvami. Odpoledne jsme jezdili na katamaránech. Bylo to super, učili jsme se i kormidlovat a přehazovat kosatku. Pak jsme šli spát. Druhý den jsme se vraceli do Frymburka. Cestou jsme nasbírali spoustu hub.“

Já jen dodám, že nám bylo společně moc prima a že na tom mají nemalý podíl:

Pan Novotný nám vytvořil skvělé zázemí a hýčkal nás nevídanými dobrotami.

Milá a stále se usmívající obsluha, pro kterou nic nebyl problém. Její žertíky zůstanou vepsány do historie této třídy.

Manželé Myslíkovi nás nechali okusit krásu jachtingu. Pro většinu to byl nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Manželé Brunerovi a Labajovi  dokázali odvézt tu hromadu batohů, spacáků a různě rozptýlených věcí a věciček.

Na závěr chci osobně poděkovat mé kolegyňce Blance Jarošové a všem čtvrťákům za nečekané, srdečné a dojemné overalové překvapení.

DĚKUJEME, DĚKUJI!  Třídní učitelka Marcela Jonášová