Jste zde

My a svět - výukový seminář 8. třídy

                                        23.6.-25.6.2021   8.třída 

My a svět  

Ve středu ve dvě hodiny jsme se všichni nalodili po dvojicích nebo trojicích na kánoe. Nejdříve jsme se naučili s kánoemi zacházet a mohli jsme vyrazit. Někteří z nás byli rychlejší a jiní naopak pomalejší, ale nakonec jsme po šesti hodinách všichni dorazili do kempu v Černé v Pošumaví. Jelikož jsme byli všichni po dlouhé cestě unavení, tak jsme se šli hned navečeřet a postavit stany. Polovina z nás se potom ještě sešla kolem ohně, kde jsme si povídali. Když se setmělo šli jsme všichni do stanů. Všichni jsme věděli, že má přijít bouřka a má být silný vítr, ale nikdo nečekal, že dva stany uletí. Tři čtvrtiny třídy se teda běželi schovat do umýváren, kde jsme počkali, než přejde déšť. Nakonec těm, kterým uletěl stan, šli spát do místa kde jsme jedli s tím, že další den se domluvíme jak dál.  

Ráno jsme všichni vstali kolem šesté hodiny. Nasnídali jsme se a oblékli. Statečně jsme všichni vyrazili do Adventure parku. Když jsme se poučili o bezpečnosti, tak jsme se rozdělili na skupinu rychlejších, kteří se nebojí a na ty, kteří mají obavy. Na dráze byli dva nouzové východy, které tři čtvrtiny třídy využili. Zbytek třídy dokončil dráhu až do konce, ale shodli jsme se, že jsme všichni stateční, protože jsme to všichni zkusili. Když jsme se vrátili do kempu, šli jsme se naobědvat a převléct do plavek. Společně jsme potom vyšli na Windy point. Někteří se šli koupat a ostatní hráli volejbalový turnaj proti vysokoškolákům z Budějovic. Vyhráli jsme dva jedna na sety. Pan učitel se sice chvilkami bál, že uděláme ostudu, ale myslím, že jsme ho nakonec příjemně překvapili (komentář pana Vopátka - “Byl jsem pyšný, jak hráli celou dobu.”) . Po nějaké době odpočinku a koupání jsme se vrátili do kempu, kde nás čekali aktivity. Zkoušeli jsme hru důvěry, kde šlo o to, že si jeden stoupnul doprostřed a ostatní si ho pošťuchováním přehazovali mezi sebou. Dostali jsme se taky ke hře dálnice, kde jsme museli podle našich rolí postavit na papíře co nejlevnější a zároveň nejvýhodnější dálnici tak, aby jí zvolili ostatní jako nejlepší. Bohužel jsme hru už nestihli vyhodnotit, protože začalo hřmít a všichni jsme běželi schovat věci do stanu. I když předešlou noc dva stany uletěli a jeden z nich se rozbi,l tak všichni spali ve stanu. Po chvilce přestalo pršet, takže jsme se šli navečeřet a potom jsme si už jenom povídali a šli spát.   

Ráno nás pan učitel vzbudil o trochu později, ale všichni jsme mu byli vděční za to, že jsme si mohli přispat. Šli jsme se nasnídat a byla debata o tom, jestli pojedeme na kánoích nebo autobusem. Skoro všichni hlasovali pro kánoe. Takže jsme sbalili stany a ostatní věci. Převlékli jsme se a připravovali se na nalodění. Všichni jsme věděli, že vyjíždíme skoro o hodinu později, ale snažili jsme být optimističtí. Vyrazili jsme. Cesta zpátky byla mnohem jednodušší a do Frymburku jsme dorazili po krásných třech hodinách. Ještě jsme počkali, než nám učitelé dovezou věci, co zůstali v kempu autem a šli jsme domů. 

Myslím, že jsme si výlet všichni moc užili a děkujeme panu učitelovi Vopátkovi a paní učitelce Marešové za krásně strávené tři dny.  

Žižková Elly 

Obrázek: 

Škola je zapojena do projektů:

    https://www.kellnerfoundation.cz/pomahame-skolam-k-uspechu/

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer