Výukové semináře 5. třídy

V pondělí 21. 6. proběhla v 5. třídě tematická výuka - jízdní kolo. Žáci si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu. Znalosti poté využili na dopravním hřišti, které pro ně bylo připraveno v okolí školy. Nakonec si vyzkoušeli jízdu zručnosti, při které například museli zvládnout slalom, pomalou jízdu nebo ukázat rukou při odbočení. Další den, v úterý 22. 6. jsme se nechali, i s koly, převézt převozem na Frýdavu, odkud jsme se vydali na 20 km dlouhou cestu do Bližší Lhoty. Tam jsem se opět nalodili na převoz do Horní Plané. Dále jsem pokračovali vlakem až do Pěkné, kde jsme byli ubytovaní na chatě. Na místě jsme hráli různé hry a vyzkoušeli si aktivity, které by měly usnadnit dětem přechod na 2. stupeň. Další den jsme vyrazili na kolech, tentokrát z Pěkné do Horní Plané (cca 16 km), po cyklostezce. A nakonec nás z Horní Plané do Frymburka čekala jízda parníkem. Tento seminář byl velmi náročný, ale díky tomu máme spoustu krásných zážitků. Všichni páťáci si zaslouží velkou pochvalu!