Výukový seminář "Cesta světla"

Seminář se konal v Hořicích na Šumavě 2. - 3. 10. 2017. Níže již zážitky dětí v neupravené a nekorekturované formě :).

Kdo by řekl, že když se chodí na podzim venku  v noci, ještě když poprchává a fouká poměrně silný vítr, je taková zima že o dva dny později, do školy přijde pouze třináct dětí z dvaceti dvou? Asi to mluví za vše.

Když třeba povím cukr, asi řeknete si:  Tak na oslazení čaje, nějaké té kávy a na pečení. My jsme však z balíčků kostkového cukru dokázali postavit mnohé stavby. Za pozoruhodnou večerní aktivitou přišla na řadu procházka, během které jsme šli naše stavby předat do lesa mravenců. Trénovali jsme důvěru, když jsme se vydali jako jeden velký had za ruce do lesa a všichni kromě posledního a prvního měli zavázané oči šátky. Moc se to nepodařilo a většinu cesty někdo křičel že zakopl nebo prostě spadl. Jinak docela zábava a po další večerní procházce nacházela stezka odvahy. Bylo velmi děsivé, když jsme  po jednom museli jít po svítících tyčinkách lesem a za námi se pomalu a velmi neslyšně plížili . I když si stále myslím, že nejhorší na tom byly ty schody.. Velmi zábavný večer, bohužel následovalo velmi obtížné ráno, plné deště..

Myslím, že my nebudeme jediní, kdo budou ne tenhle seminář dlouho vzpomínat..

Jana Kovářová, 8.tř.

Po večeři jsme se odebraly ven, dělali jsme kraviny na pokoji,poslouchali repráček (většinou protivu ) byla výborná nálada ! po nějakých 20min  si nás zavolali učitelé zpátky do jídelny . Byla tma a na stolech vždy dvě svíčky . Rozdělili nás do skupinek po čtyřech až pěti . Ja jsem byla ve skupině s Janou , Martinou a Nikolkou… Hrála uklidňující a pro mně zároveň smutná hudba , jelikož se mi vrítilo pár vzpomínek. Ale ta atmosféra byla dokonalá !! na stole též byla krabička s kostičkama cukru , průhledná sklenice s cukrem (moučkou) a v kelímkách trochu vody. Smíchali jsme cukr ve skleničce s vodou a vznikla nám maltička kterou jsme lepily kostičky cukru k sobě . Stavěli jsme spousty staveb a s nikolkou užíraly cukr :D nechci ho už ani vidět ! Jelikož jsme je dělali na přenosných destičkách tak jsme se domluvili že to odnesem zvířátkům do lesa . přioblíkly jsme se , vzali destičky s cukrem a šli na kopec. Foukal silný vítr a všem to cestou spadlo ale pořád jsme se smály . Nahoře na kopci potom pro nás měli další aktivitu . zavázali jsme si oči až na úplně prvního a na úplně posledního, ti dostali čelovky a vedli nás do kopce jako hada .. Byla jsem předposlední předemnou byl Prokop ( Dost jsme se skamarádili ! J ) a také mně donitili důvěřovat Pavlovi a můžu říct že to byl skvělěj navigátor !  Ani jednou jsem nezakopla  .. Zbytek večera byl skvělej pamatuju si uplně všechno ale to by bylo na dlouho J Děkuju za úžasný dva dny s váma !!!

Zuzana Mouchová, 8.tř.

Chodit ve tmě se zavázanýma očima a držet se za ruku s přáteli v lese když poprchává se všem musí zdát hrozný ,ale tohle byla sranda . A stezka odvahy byla taky super hlavně když na vás někdo vybafne. A když se celý seminář smějete je to vážně fajn. Chodit v Hočicích s GPS v takovým terénu je taky sranda.

Nikola Kuřilová, 8.tř.

Náš příjezd se odehrál takto : přijeli jsme do Menfise a hned jsme si šly vybalovat  .. měli jsme na to 1 hod ,až jsme si všichni vybalovaly tak jsme šly do jídelny tam se řekli pravidla , pak jsme se naobědvali ( k obědu bylo plněné knedlíky mletým masem). Pak jsme šly si odpočinout a pak jsme šly malovat na papír… prostě to byl suprovej výlet .. než byla večerka tak jsme udělali jednu aktivitu a to bylo za aktivitu to že jsme se museli držet za ruce a zavřený oči a jít do kopce , jeden ve předu je vede a druhý na konci je vede s otevřenými oči. Pak jsme došly nahoru a tam spolužačka přečetla báseň  a mezitím já a dvě spolužačky jsme šly připravit stezku odvahy… šly jen dobrovolníci J ale bylo jich hodně docela J jeden spolužák co šel nás zmlátil nějakou taškou J ale i tak to byla sranda J jsem ráda že mám takhle skvělou třídu prostě tu co jsem si vždy přála sice to není jak ty moje starý spolužáci z mé bývalé školy , ale jsou super :) mám je ráda :)

Simona Hosenseidlová, 8.tř.