Výukový seminář "Pokračujeme spolu"

Výukový seminář Pokračujeme spolu

Výukový seminář Pokračujeme spolu byl opravdu skvělý. Když jsme přišli, tak jsme se na chatky moc netvářili, ale později jsme zjistili, že to tam je super. Sprchy a záchody byly dál v lese, ale nám to tak nějak nevadilo. Na semináři šlo hlavně o to, abychom se víc poznali, respektovali se, měli k sobě úctu, abychom spolupracovali a aby mluvil jen jeden. Také jsme si vytvořili třídní pravidla a ta se nám opravdu povedla. Ti, co tam nebyli, tak přišli o hodně věcí. Za všechno děkujeme obci a naší škole! A především paním učitelkám.

Ema Ašenbrylová, 6. třída

Co bych vám měla vyprávět… Je toho tolik, že ani nevím, kde začít. Ale no tak dobře, alespoň to zkusím. Když jsem poprvé uviděla svojí chatku, moc se mi nelíbila. Ale když jsme se zabydleli, stal se z ní docela útulný pokojík. No a pak to začalo. Hráli jsme spoustu seznamovacích her. Třeba jsme si svazovali nohy šátkem, prolézali pavučinou, chodili jsme po třech na lyžích (prkna s provázky vepředu a vzadu). Poznávali jsme přírodu a ještě hrály spousty a spousty dalších her. Nejdůležitější akce semináře bylo vyrábění skřítků. Každý z přírodních materiálů vyrobil svého skřítka, a pak o něm napsal pohádku. Ze všech pohádek vyrobíme knížku, která se bude půjčovat v knihovně. Také jsme sepsali pravidla třídy, která teď visí vedle tabule. Skvěle tam vařili, vždy jsem si moc pochutnala. A co říct na závěr? Asi to heslo, co mi ještě týden poté znělo v hlavě: JE TO TCHOŘ!

Ema Mičanová, 6. třída

Druhý týden školního roku jsme celá šestá třída byli na Výukovém semináři v Nové Peci. Bydleli jsme v chatkách většinou po čtyřech. Hráli jsme spoustu her. Když pršelo a byla zima, chodili jsme do klubovny. Tam se topilo, takže jsme se tam ohřáli. Na výukovém semináři jsme si udělali Pravidla naší třídy. A hlavně jsme se všichni skamarádili a naučili jsme se spolupracovat, respektovat se, naslouchat si a vnímat se, důvěřovat si a dohodnout se.

Tereza Sládková, 6. třída